Maminy z Divadla Lucie Bílé mají za sebou první čtenou zkoušku
Zdroj: herminapress

Maminy z Divadla Lucie Bílé mají za sebou první čtenou zkoušku

Vytvořeno dne 02.08.2022

Přípravy komediálního muzikálu Maminy, který v září uvede Divadlo Lucie Bílé, jsou v plném proudu. Představitelky čtveřice hlavních rolí se 1. srpna sešly na první čtené zkoušce a pod vedením režiséra Antonína Procházky zahájily téměř osmitýdenní maraton zkoušek.  

Prvorodička Amy, ambiciózní právnička Brooke, sarkastická matka pěti dětí Barb a svobodná matka Tina – to jsou hrdinky muzikálu Maminy americké autorky Sue Fabisch. Jeho představitelky se začátkem srpna setkaly na první čtené zkoušce v Divadle Lucie Bílé. Té předcházely červencové korepetice, v rámci kterých se Maminy na své role poctivě připravovaly za doprovodu Petra Ožany.

„Čeká nás krásné, ale náročné zkoušení. V muzikálu během hodiny a půl zazní osmnáct písniček, za celou dobu navíc skoro neslezeme z jeviště. Já se na to ale těším – bude to krásná výzva ve společnosti úžasných kolegyň, se kterými si užíváme každou zkoušku. Věřím, že radost z práce přeneseme i na diváky a Maminy pobaví všechny dívky, ženy, maminky i babičky a třeba i muže, kteří se na vlastní nebezpečí odváží dorazit,“ zve diváky na muzikál principálka Lucie. 

Protagonistky muzikálu Maminy představilo Divadlo Lucie Bílé již na květnové tiskové konferenci. Diváci se vedle ohlášeného obsazení v čele s Lucií Bílou nově mohou těšit také na Michaelu Zemánkovou, která doplní Ivu Pazderkovou a Kateřinu Pechovou v roli právničky Brooke. K avizovanému realizačnímu týmu se pak připojil zkušený scénograf Petr Hloušek, který Maminám navrhnul scénu.

Premiéru komediálního muzikálu Maminy uvede Divadlo Lucie Bílé 21. září 2022.