Mikýř se po třech měsících hladovění oddal historii
Zdroj: herminapress

Mikýř se po třech měsících hladovění oddal historii

Vytvořeno dne 06.05.2024

Tři měsíce prakticky nejedl a byl vystaven ostrému slunci. Po necelých dvou týdnech doma byste to na něm ale už nepoznali. Váží víc než dřív odjížděl na Survivor.  Nyní bude mít youtuber Martin Mikýř Mikyska má na Primě svůj vlastní pořad. S humorem sobě vlastním zabrousí do historie českých dějin.

„Najedl jsem se, mám dokonce o kilo víc, než když jsem odjížděl na ,dovolenouʻ. Doporučuju lidem nesnažit se zhubnout na dovolené, protože jojo efekt je potom šílenej,“ říká Martin Mikyska alias Mikýř, který má nyní na Primě svůj nový pořad Mikýřova hysteorie českých dějin.

„Je to komediální pořad. Jedna ku třem vtipy vs. opravdová fakta z historie. To je dobrý poměr, člověk se něco dozví. Já jsem se dozvěděl, že některé věci, které jsme se učili ve škole, mají jiný kontext, a často jsem z toho byl překvapenej. Některé výklady mi v dějepisu chyběly,“ tvrdí Mikýř s tím, že v dějepise ve škole nevynikal. „Já jsem měl z dějepisu většinou trojky. Tři je dobrý. Chtěl jsem se dostat do průměru, to se mi podařilo. Nechtěl jsem vystrkovat růžky už na základce, chtěl jsem naopak nepřepálit start a nechat si to až na finiš,“ směje se youtuber.

Historiky, které svými otázkami dostává do úzkých, si zve do prostředí Kaplického Národní knihovny. „Jsme strašně rádi, že jsme dostali možnost natáčet v Národní knihovně na Letné. Je to moc hezké prostředí. Jsme rádi, že ten prostor můžeme využívat, protože ne každý se do něj dostane, a zároveň je to monument, který z Prahy dělá to, co je. Měla být pro lidi, nakonec je jenom pro mě,“ konstatuje s humorem sobě vlastním Mikýř.

Kromě historiků mu pořad pomáhají utvářet jeho přátelé z řad celebrit. „Třeba Kovy mi pomohl zahrát Karla IV. Máme tam různé celebrity, které se snaží vizualizovat historické postavy. Od Kovyho by spousta lidí čekala, že by dělal Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého, když je Kovy. Potenciál některých fórů jsme úplně nevyužili,“ uznává youtuber a nyní i moderátor Martin Mikýř Mikyska.

Pořad Mikýřova hysteorie českých dějin uvede Prima COOL poprvé v pondělí 6. května ve 21.15.

Zdroj: TV Prima