Milan Drobný po vážné nemoci vyměnil koncertní prkna za traktůrek
Zdroj: herminapress

Milan Drobný po vážné nemoci vyměnil koncertní prkna za traktůrek

Vytvořeno dne 30.04.2020

 

VIDEO z návštěvy u Milana Drobného zde: https://www.dropbox.com/sh/9ctmix0q0wts23i/AAC4ePWdGMXMyTLsWQEc2cNOa?dl=0

Přestože je zpěvák Milan Drobný celoživotním optimistou, tento rok pro něj nezačal úplně ideálně. Jeho trable začaly už na zimní dovolené v Thajsku, odkud si domů přivezl salmonelózu a hned na to skončil v nemocnici znovu s embolií a trombózou.

„Se střevními potížemi mě zavřeli do nemocnice už v Thajsku a pak doma na Bulovce zjistili, že mám salmonelózu. Přesto mě na revers pustili odzpívat koncert se symfonickým orchestrem, ale bylo to fakt na hraně,“ vyprávěl zpěvák. To ale ještě tenkrát netušil, že za tři týdny skončí ve špitále znovu. „Den před koncertem v Českých Budějovicích jsem šel na kontrolu k foniatričce a ta mě rovnou hnala na internu. Zjistili, že mám plicní embolii, trombózu v noze a přechodil jsem zápal plic. Chtěl jsem podepsat revers, ale na koncert mě nepustili. A dobře udělali, protože v den koncertu mi bylo tak blbě, že bych stejně nemohl vystupovat.“

"Zjistili, že mám plicní embolii, trombózu v noze a přechodil jsem zápal plic."

Jakmile se Milan Drobný zdárně „vylízal“ ze zdravotních potíží, přišlo koronavirové opatření, které zpěváka nepustilo na koncertní podia. Aby fanouškům vynahradil zrušené koncerty, začal Milan hrát a zpívat z domova. „Na tom jsme pracovali společně s mojí manželkou Danou. Ona mi dělala kameru a já hrál a zpíval. Nazvali jsme to Písničky z karantény. Na první minikoncert bylo hodně ohlasů a děkovných zpráv a tak jsme hned přidali Písničky z karantény 2,“ usmíval se Milan Drobný v pracovně svého domu, které mimo hudebních nástrojů vévodí zpěvákův oltářík. „Tady mám vystavené lidi, kteří pro mne hodně znamenají: Oldřich Nový, můj profesor na škole, kamarád Karel Gott, ten mne zase odvedl od hokeje k muzice a studovali jsme spolu operní zpěv, fenomenální zpěvák Tom Jones a to všechno hlídá moje žena Danuška.“

Jinak se Milan Drobný doma vůbec nenudí. Do práce kolem krásného domu ho manželka nutit nemusí. „On by se nutit ani nenechal, ale myslím, že ho to baví,“ usmívala se paní Dana, která se stará o kytičky a rajčata a manželovi nechává na starost péči o trávník. Třeba i proto, aby si mohli na udržovaném pažitu zahrát kroket či v garáži ping pong a nemuseli mít u toho roušku, protože jsou doma.

Milan Drobný sportovce v sobě nezapře a jak může, vyrazí s manželkou na kolech po vlastech českých. Ale ledacos je při cestách překvapí. „Nedávno jsme na elektrokolech projeli okolí Budyně nad Ohří, krásný kraj. Ale místo trasy pro kola jsme do vyhledávače zadali trasu pro auto a hned z toho bylo najetých 40 kilometrů tam a 40 zpět. Nelitovali jsme, bylo krásné počasí a zase jsme víc viděli,“ se smíchem vyprávěl Milan Drobný.

Přestože Milan Drobný hodně a rád cestuje do zahraničí, Českou republiku má nejraději. Vloni věnoval krásám své vlasti CD Moje zem a letos zase zážitky z cest po světě a po Čechách sepsal ve své, pořadí již 11. knize Všude, kde jsem byl, byl jsem rád. Ta čeká na své čtenáře na pultech znovuotevřených knižních obchodů. Zpěvák neví, kdy kvůli koronavirovým opatřením bude moci opět vystupovat, ale když všechno půjde dobře, určitě Milana Drobného uslyšíme 13. října na jeho pražském koncertě.