Móda z Českých lvů: Vilhelmová v lesku, obří mašle Novákové a víla Barešová
Zdroj: herminapress

Móda z Českých lvů: Vilhelmová v lesku, obří mašle Novákové a víla Barešová

Vytvořeno dne 05.03.2023

Třicátý ročník udílení cen Českého lva přitáhl do pražského Rudolfina přední české herce. Slavné ženy se oblékly do nádherných rób, aby se předvedly v celé své kráse. Na rozdíl od amerických a britských cen, které chodí na podobné galavečery téměř nahé, se české ženy držely při zemi a naopak se halily od hlavy až k patě.

Tatiana Dyková (Vilhelmová) (44) - herečka. V mrazivém březnovém počasí herečka, která na Lvy doprovázela nominovaného manžela Vojtu Dyka za film Il Boemo, sáhla kombinaci večerních šatů a lesklého kabátu. Zlatavý kabát sahající až ke kotníkům s nařasenými rukávy a širokými klopy ladil barevně s pudrovými šaty, které pod ním schovávala. Ty nesly prvky zlaté barvy, stejné jako měl kabát. Elegantní, jednoduchý a vkusný model navíc oživila blond patkou. Outfit doplnila smaragdovými šperky a zlatým psaníčkem.

Sandra Nováková (40) – herečka. Zřejmě nejodvážnější model večera vynesla Sandra Nováková. Ta vsadila na černé korzetové minišaty, přes které si obvázala zářivě růžovou sukni s velkou mašlí v pase. Ta byla tak výrazná, že už další doplňky nebyly potřeba. Zdobily jí pouze tři náramky italské značky Fope z klenotnictví Halada. Vystačila si s jednoduchými sandály a mini kabelkou, do které se jí nevešel ani telefon.

Eva Decastelo (44) – moderátorka. Svou pohublou postavou, kterou se pyšní od doby, co se zamilovala do fotografa Tomáše Třeštíka, zahalila od hlavy až k patě. Model od návrháře Miroslava Michaela Knota, který se skládal ze saténového smaragdově zeleného roláku s extra dlouhými rukávy sahajícími až po zem a úzkou černou sukní. Evin pas zdobil široký zlatý opasek. Také účes vychytala na jedničku a vše k sobě skvěle ladilo.

Denisa Barešová (27) – herečka. Jako zimní víla působila nadaná herečka Denisa Barešová. Ta byla nominovaná za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za film Podezření, ale cenu jí vyfoukla její seriálová matka Klára Melíšková. Denisa si vybrala éterické šaty z bílé krajky a bílého šifonu, který vytvořil jakýsi kabátek s vlečkou a stojáčkem u krku. Žádné šperky nebyly potřeba, róbu vkusně doplnila páskovými sandály a psaníčkem, obojí ve smetanové barvě.

Tereza Nvotová (35) – režisérka. Mladá slovenská návrhářka a dcera herečky Anny Šiškové doufala v alespoň jednu proměnu z mnoha nominací na její film Světlonoc, nakonec z večera odešla bez jediné sošky. Pro případ, že by se přece jen blýskla na jevišti, si oblékla třpytivou černou róbu, připomínající noční oblohu plnou hvězd. Šatům přes jedno rameno nechyběl rozparek sahající ke kolenům a černé rukávy až nad lokty. Nešla do extrému a k šatům doladila lodičky a kabelky v černé barvě.

Natálie Jirásková (18) - modelka. Perfektní postavu předvedla dcera moderátorky Ivy Kubelkové Natálie Jirásková. Ta na Lvech doprovodila svého přítele Adama Mišíka, který byl nominován na nejlepšího herce v hlavní roli, kterou ovšem neproměnil v ocenění. Modelka vynesla jednoduché šaty z černého šifonu odhalující téměř vše. Intimní partie byly rafinovaně zakryty několika poskládanými kousky metalických ústřižků. Pod průhlednou látkou tak Natálii vykukoval pupík a vysoce střižený rozparek odhaloval štíhlé nohy.

Berenika Kohoutová (32) s matkou Irenou Obermannovou (60) – herečka a spisovatelka. Herečka Berenika Kohoutová si odskočila od tříleté dcerky, sundala oblíbené tepláky a s lehkostí vklouzla do večerní róby z dílny návrhářky Hany Zárubové. Kohoutová vsází na pohodlí a to skládané šaty v tělové barvě splňovaly. Ty doplnila střapatou kabelkou a nenápadným šperkem kolem krku. Ani její máma Obermannová se netísnila v upnuté róbě. Ta si pro změnu hověla ve volných beztvarých šatech ze stříbrné metalízy. Punc elegance jim dodala kožešinovým boa. Vše perfektně navíc ladilo k jejím přirozeně šedým vlasům.