Moderátorka Miluška Bittnerová nerada vaří, ale jazýček má vytříbený
Zdroj: herminapress

Moderátorka Miluška Bittnerová nerada vaří, ale jazýček má vytříbený

Vytvořeno dne 21.10.2022

 

Slavnostního odhalení nového webového projektu o gastronomii si nenechala ujít řada známých osobností. Nechyběla ani moderátorka víkendové Snídaně s Novou a pořadu Na kafeečko Miluška Bittnerová, ta přiznala, že k vaření příliš vřelý vztah nemá. 

“Já nerada vařím, ale musím. To je vlastně moje nejhorší zkušenost s vařením. Že se musím postavit a začít vařit. Oni to snědí a já si nepochutnám,” prozradila Miluška, která podle svých slov nejvíc ulítává na vietnamské kuchyni a sushi, problém ale nemá s téměř s žádným jídlem, pokud nemusí přiložit ruku k dílu. 

To Andrea Pomeje má k vaření mnohem vřelejší vztah. A nejčastěji volí thajskou kuchyni. “Nevařím podle receptů, ale podle chuti. Už ty chutě thajského jídla totiž znám” sdělila Andrea, která prozradila i svou nejhorší zkušenost z restaurace. “To bylo ještě s Jirkou v pizzerii, kde jsme si dali těstoviny na smetaně. A bylo nám zle všem. Jirka se tam vrátil podívat, zda-li ta smetana byla ok, a nebyla,” zavzpomínala Pomeje, které jsme se zeptali, zda někdy během vaření prožila adrenalinové chvíle. “To mám zkušenost zase s babičkou, když jsem byla malá. Babičce tenkrát chytnul omastek, a strčila to do dřezu a pustila na to vodu. Bouchlo to, takže strop byl černý, já taky a babička taky. To bylo neskutečný a hrozně mě to tenkrát pobavilo,” dodala Pomeje. 

Tváří nového projektu je porotce soutěže MasterChef Česko Jan Punčochář. Na webu extrakurzy.cz si budou moci lidé pořídit online kurzy vaření jak s Janem Punčochářem, tak s celou řadou dalších známých tváří z oboru gastronomie.

Kromě Jana Punčocháře bude mít svůj kurz Petr Hajný, šéfkuchař restaurace Zas a Znova, který diváky provede světem dokonalých omáček. Majitel úspěšných asijských restaurací a šéfkuchař Khanh Ta vysvětlí, jaké jsou rozdíly ve stolování u nás a v Asii a představí nejoblíbenější asijská jídla. Jak na ryby se můžou diváci dozvědět od šéfkuchaře a spolumajitele Kampa Park, Marka Raditsche. Další potvrzenou tváří je cukrářka Šárka Divácká, která vede úspěšný projekt Sorry, pečeme jinak. Jeden kurz bude mít 10-12 lekcí, které dohromady trvají kolem 2 hodin. 

„Natáčíme několik nových kurzů. U všech je kladen velký důraz na preciznost a přenos mnohaletých zkušeností lektorů do jednotlivých lekcí kurzu. Budeme postupně představovat nová jména, všechna budou známá a vždy půjde o ty nejlepší. Stejně tak kvalitní je i technická stránka produktu, točili jsme s top profesionály na českém trhu,“ vysvětluje šéf projektu Lukáš Mynařík. První kurzy točil známý režisér Matěj Liška, s kterým bude spolupráce probíhat i nadále. Aktuálně natáčené kurzy má na starosti Jiří Charvát, režisér MasterChefa na Nově.

Na webu extrakurzy.cz budou postupně přibývat další a další kurzy, v kterých budou mít zájemci možnost učit se od těch nejlepších ve svém oboru. Ať už to budou kulinární lekce, kurzy hubnutí či online cvičení, motivační kurzy.