Munzarová a Pazderková jako nezbedné školačky. Muzikál Močál Story od Ivana Mládka rozezpíval Malou scénu HDK
Zdroj: herminapress

Munzarová a Pazderková jako nezbedné školačky. Muzikál Močál Story od Ivana Mládka rozezpíval Malou scénu HDK

Vytvořeno dne 21.11.2023

Známé písničky Jožin z bažin, Linda, Zobali vrabci, zobali a další známé hity Ivana Mládka propojili příběhem hudební komedie Močál Story. Hudební divadlo Karlín ji premiérově uvedlo na své Malé scéně.

Myšlenka na otevření Malé scény Hudebního divadla Karlín se objevila před několika lety. Až teprve nyní bylo možné ji plnohodnotně otevřít pro diváky a začít hrát. A první hra je hodně „výživná“. Povedlo se získat souhlas Ivana Mládka k zinscenování jeho hry Močál Story, která je protkaná jeho písničkami a je psaná ve verších. Což je pro herce výzva.

„Asi před dvaceti lety jsem dostal zakázku od jedné agentury. Přišli za mnou a chtěli, aby to byly ty nejprofláknutější kusy. Když jsem to začal psát, tak jsem vůbec nevěděl, jak to dopadne. Ta agentura nakonec muzikál nerealizovala, tak jsem dílko odnesl alespoň na Dilii, tam to leželo asi 20 let, než to Pixovi z Pixa-Pro vyšťourali. Sám budu překvapený, až to uvidím,“ uvedl autor scénáře a hudby Ivan Mládek před premiérou svého díla.

Ve muzikálu Močál Story zní notoricky známé písničky např. Jožin z bažin, Pochod Praha Prčice, Zobali vrabci, zobali a další známé písně. Představení doprovází živý orchestr čítající 4 hudebníky pod vedením Felixe Slováčka ml.

Premiéru si zahráli Bára Munzarová, Iva Pazderková, Martin Písařík, Josef Fečo, Gabriela Urbánková, Jan Vlas, Vojtěch Flígr a Erika Pavlíčková.

Režie se ujal Vilém Dubnička.

Video soubor

Zdroj: Aplausin.cz