No Name a legendární herečka Božidara Turzonová: Unikátní hudební spojení v jedinečné vánoční písni!
Zdroj: BrainZone

No Name a legendární herečka Božidara Turzonová: Unikátní hudební spojení v jedinečné vánoční písni!

Vytvořeno dne 15.12.2021

Unikátní hudební spojení v jedinečné vánoční písni! To je novinka „Vánoce s Božidarou“, ve které se setkala skupina NO NAME a slovenská herecká legenda Božidara Turzonovová. 

„Vánoce jsou vskutku jednou z posledních jistot, ke které během roku směřuje většina světa. A z toho jsme vycházeli při tvorbě této písně. Po dokončení textu a melodie jsme následně hledali někoho, kdo je dostatečně čistý a zkušený životem k tomu, aby ho mohl interpretovat. Volba padla právě na paní profesorku Božidaru Turzonovovou,“ vysvětluje Igor Timko.

„Trošku jsem váhala, protože už jsem dlouho nezpívala a v minulosti jsem zpívala zpravidla sama. Když jsem však četla ten text, který mě zasáhl, souhlasila jsem. Text je úžasný a vychází z kontextu doby a životního pocitu, ve kterém se nyní nacházíme. Byla to krásná práce," prozradila Božidara Turzonovová.

Novinka „Vianoce s Božidarou“ je vůbec prvním výhradně slovenským duetem kapely NO NAME, která má na kontě společné songy s Karlem Gottem, Lucie Bílou či skupinou Chinaski.

„Věděli jsme, že paní Turzonovová je elita národa, profesionálka a legenda. Ale takovou úroveň přípravy s jakou vkročila do naší spolupráce považuji za dotek zlaté generace, jakou kdy naše společnost v uměleckých kruzích vygenerovala. S takovými osobnostmi spolupracovat je tak příjemné a intenzivní, že si spontánně řeknete konečně,“ nešetří chválou Igor Timko.

Název skladby „Vianoce s Božidarou“ vymyslel Igor Timko. Božidara Turzonovová mu byla v době studií v Banské Bystrici děkankou. Dnes na bystrické Akademii umění působí oba. „Podle mne má skladba dokonalý název. Samozřejmě se paní profesorka ostýchala. Pro pokornou a skromnou dámu to bylo až příliš, ale argumenty zvítězily. Říkám: Pokud se shodneme na tom, že Vánoce jsou boží dar, bylo by rouháním nepojmenovat  píseň o Vánocích po někom, kdo má boží dar ve jménu,“ vyznal se Igor Timko.

Autorem hudby i textu je Igor Timko. Singl nahráli společně se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu a premiéru měl v rámci charitativního galavečera Noc nadějí. Novinka je vůbec prvním duetem kapely NO NAME se slovenským interpretem za 25 let existence.