Hokejisté Hnilička a Šlégr si tipli výsledek hokejového šampionátu. Nechtějí nic zakřiknout
Zdroj: TV Prima

Hokejisté Hnilička a Šlégr si tipli výsledek hokejového šampionátu. Nechtějí nic zakřiknout

Vytvořeno dne 15.05.2024

Bývalí hokejisté Milan Hnilička a Jiří Šlégr naznačili, jak vidí výsledek českého mužstva na letošním mistrovství světa v ledním hokeji. Zavzpomínali také na slavné Nagano a Jiří Šlégr přiznal, že vyznamenání od Havla vyhodil.  

„Vzpomínáme pořád. Jednoznačně. Nikdo nám nevěřil. Ivan Hlinka vzal půlku kluků z Evropy a nikdo neznal jejich jména. My jsme tam jeli vyhrát. Když jsme hráli čtvrtfinále proti Americe, Tony Amonte do mě šťouchal a ptal se, v kolik nám to letí,“ vzpomínal na despekt favorizovaných týmů Šlégr v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Kromě olympijské medaile získali naši hokejisté tenkrát i vyznamenání od prezidenta Havla. Ne všichni ho ale v euforii donesli domů. „Vyznamenání od prezidenta Havla mají mnozí schovaní, někteří ne. Když jsme přijeli na Staromák, dostali jsme od primátora dárkovou tašku s upomínkovými předměty. Byli jsme nadšení a někdo říkal, že tam přece ti lidi čekají tak dlouho a že jim dáme tu tašku, jenomže já jsem do ní předtím dal to vyznamenání. Pak přišla výzva ,Hoďte tašku‘ a to jsem si říkal jenom: Jej! Pak v létě jsem se potkal s panem prezidentem, přinesl jsem mu jako lehký úplatek dres Pittsburghu, vyprávěl jsem mu tuhle příhodu, ale zarazil mě v půlce vyprávění, že duplikáty nedělají,“ lituje dodnes Šlégr.

V těchto dnech bedlivě sledují počínání českých hokejistů na mistrovství světa. A jak vidí jejich šance? „Neřeknu tip, abych to nezakřikl. Mě by uspokojilo a byl bych šťastný, kdybychom se z hotelu, ve kterém jsou ubytované týmy, check-outovali jako poslední,“ přeje si Milan Hnilička.

Video soubor

Zdroj: TV Prima