Fotožurnál: Nejsmutnější chvilky při rozloučení s herečkou Simonou Postlerovou
Zdroj: herminapress

Fotožurnál: Nejsmutnější chvilky při rozloučení s herečkou Simonou Postlerovou

Vytvořeno dne 15.05.2024

Hned na třech místech se rodina a její příslušníci včera loučili se Simonou Postlerovou. Poprvé to bylo v Divadle na Vinohradech, kam se však mimo rodiny přišlo rozloučit bezpočet jejich hereckých kolegů včetně veřejnosti. Poklonit se a držet čestnou stráž u rakve Simony Postlerové přišli herečtí bardi, v čele s Jiřinou Bohdalovou, Jiřím Štěpničkou, Dagmar Havlovou, Petrem Nárožným, Simonou Stašovou, Petrem Kostkou s manželkou Carmen Mayerovou a nechyběli ani mladí kolegové ze všech možných pražských divadel.

Druhé rozloučení ve formě zádušní mše se konalo v kostele sv. Ludmily na náměstí Míru. S nadsázkou se dá konstatovat, že tento kostel se dá nazvat rodinným, protože v něm byla v roce 2016 sloužena mše za zemřelého Zdeňka Hráška (+62), manžela Simony Postlerové, a zároveň zde bylo při svatebním obřadu dáno požehnání Simonině dceři Janě Magdaléně.

Třetí a poslední rozloučení s oblíbenou herečkou Simonou Postlerovou se odehrálo v odpoledních hodinách na vinohradském hřbitově. Zde byla rakev, za přítomnosti nebližších rodinných příslušníků, uložena do rodinného hrobu. Zde je již pochován Simonin tatínek Alexandr Postler starší a zároveň hereččin manžel Zdeněk Hrášek.

Závěrem chci osobně poznamenat: Odešla znamenitá, všemi uznávaná herečka a hlavně dobrý člověk. Měl jsem tu možnost ji osobně znát a mnohokrát jsem měl to privilegium, a dá se říci čest, ji fotografovat jak na jevišti, tak mimo něj. Fotil jsem ji a psal o ní více jak dvacet let, a bylo mi ctí s ní spolupracovat. Z lidského i profesního života bylo více méně mou (naší redakční) povinností ji doprovodit na poslední cestě a vám čtenářům, se vší pokorou k tomuto pohřebnímu aktu, přinést o tom informaci. Simono, odpočívej v pokoji.

Zdroj: Aplausin.cz