Oldřich z Chlumu vyšetřuje nový zločin! Vlastimil Vondruška ho vyslal do míst, která osobně zná
Zdroj: Monika Navrátilová

Oldřich z Chlumu vyšetřuje nový zločin! Vlastimil Vondruška ho vyslal do míst, která osobně zná

Vytvořeno dne 08.02.2021

 

Natěšenými čtenáři očekávaný 27. příběh Oldřicha z Chlumu, nazval  spisovatel Vlastimil Vondruška tajemně Spiknutí oběšenců.

Kam všude středověkého detektiva a rytíře vyšetřování zavede, popisuje autor: „Nový román Spiknutí oběšenců se odehrává v severních Čechách, na místech, která opravdu důvěrně znám. Je to stejná krajina, v jejichž kulisách se o několik set let později odvíjí příběh rodiny Heřmanů v Křišťálovém klíči. Protože jde však o příběh nejen tajuplný, ale jak už to tak bývá, také dobrodružný a současně romantický, zavede čtenáře na různá místa v kraji. Vše se ovšem točí kolem Šarfenštejnu, tedy hradu Ostrého u České Kamenice. Zavedu čtenáře i do skal u Děčína, což je pro změnu místo, které jsem si doslova osahal jako horolezec, když jsem tyto skalní stěny slézal. Jak vidíte, poctivě se snažím využít vše, co jsem v životě prožil.“

Spiknutí oběšenců - anotace: Hrad Ostrý poblíž Benešova u Ploučnice buduje pro panovníka bratranec Marka z Vartemberka. Od počátku stavbu provázejí potíže, a proto Marek požádá o pomoc svého švagra Oldřicha z Chlumu. Jenže než se Oldřich z Chlumu ujme svých povinností, je v Benešově zavražděn rychtář. Podle jeho ženy mají vraždu na svědomí lupiči, kteří byli večer předtím oběšeni v Děčíně. Jenže těla oběšenců zmizela. Lidé jsou zastrašeni a zvláště s královskými úřady nechce nikdo mluvit. Proti Oldřichovi z Chlumu se staví i vlivní příbuzní Hynka Berky z Dubé, kteří ovládají statky v okolí. Zlo jako by se vršilo a přibývají mrtví. Oldřich z Chlumu a jeho pomocníci musí tentokrát pátrat především v utajení.