Ondřej Sokol míří do AZ kvízu. Vystřídá snad po čtvrt století legendárního Aleše Zbořila?
Zdroj: TV Nova

Ondřej Sokol míří do AZ kvízu. Vystřídá snad po čtvrt století legendárního Aleše Zbořila?

Vytvořeno dne 31.10.2022

 

Ve hvězdném speciálu vědomostní soutěže TV Nova Na lovu vysoutěžila „žňová hlídka“ proti „chetrému pléšku“ rekordní sumu. Čtveřice slavných brněnských rodáků totiž vyhrála nad Kalkulátorem 650 tisíc korun určených pro charitativní organizace. O celý půl milion z celkové částky se postaral nestor televizního kvízu Aleš Zbořil. Ten zároveň vyzval Ondřeje Sokola, aby přišel své znalosti ověřit do kultovního AZ kvízu. Výzva přijata!

„Pražáci tvrdí, že v Brně ještě nebylo zrušeno nevolnictví. Brňané o Pražácích zase rádi říkají, že se žení se svými sestřenicemi, aby neředili pražskou krev,“ řekl hned v úvodu sobotního speciálu jeho moderátor Ondřej Sokol a dodal: „My jsme se rozhodli učinit podobným řečem přítrž a odstartovat novou etapu porozumění mezi Prahou a Brnem.“ Ve studiu se totiž za soutěžním pultem sešli samí brněnští rodáci – herci Jiří Dvořák a Radim Fiala, režisérka, zpěvačka a moderátorka Daria Hrubá a Aleš Zbořil, který už přes čtvrt století moderuje „brněnské rodinné stříbro“, legendární AZ kvíz.

„My čtyři se známe v podstatě od dětství, chodili jsme do dramatického souboru Pírko, takže se kamarádíme něco kolem pětačtyřiceti let,“ vysvětlil Radim Fiala. „Všichni jsme spolupracovali už vícekrát, takže i naše tréma byla dělena čtyřmi,“ dodala Daria Hrubá. „Kdo to nezažil, tak si tu nervozitu nedokáže představit. Kromě Zbořila,“ přisadil si Jiří Dvořák a Aleš Zbořil zareagoval: „To samozřejmě vůbec není pravda. Jsem zvyklý se ptát, ne odpovídat.  Byl jsem nervózní jak ‚žňová hlídka‘.“

Čtveřici slavných Brňanů se postavil lovec Kalkulátor neboli – jak do hanáčtiny přeložil Aleš Zbořil – „chetré pléšek“. Brněnský tým získal rekordních 650 tisíc korun, které budou rovným dílem rozděleny mezi vybrané charity.

Po skončení natáčení se pak o překvapivou dohru postaral opět Aleš Zbořil. Poté, co brněnský moderátor od Ondry Sokola přijal pozvání do soutěže Na lovu, totiž na oplátku pozval zase on do AZ kvízu Ondřeje Sokola. „Ondra přijde v co nejbližší budoucnosti. Diváci se budou divit, co všechno ví,“ uvedl Zbořil. „Ani nevím, jak mě přemluvil, že jsem na to kývnul, ale tohle je prostě nabídka, která se neodmítá,“ reagoval Ondřej Sokol. Kruh pražsko – brněnského kvízového přátelství se tak brzy uzavře ve studiu AZ kvízu v Brně.