Operní pěvkyně Eva Urbanová chystá jedinečný koncert! Zazní i písně kapely Queen!
Zdroj: herminapress

Operní pěvkyně Eva Urbanová chystá jedinečný koncert! Zazní i písně kapely Queen!

Vytvořeno dne 01.02.2024

Světově uznávaná operní pěvkyně se srdcem rockerky Eva Urbanová (62), která zazářila v nejslavnějších světových operních domech, si vybrala pro svůj koncert s názvem „Grande Finale aneb opožděné jubileum“ výjimečné datum. Jedinečný nadžánrový koncert se uskuteční 29. února 2024 v O2 Areně.

„Myslím si, že je to takové odložení mého životního jubilea, protože jsem ho kvůli covidu ani pořádně neoslavila. Na koncert se moc těším. Vybrala jsem si pop operní písně, a pak koncert pozvolna přejde do mé srdeční záležitosti, a to je rocková muzika. Zazní písně skupiny Queen, protože to je moje celoživotní láska, tak doufám, že to divákům bude líbit, i když Queen zazpívá operní pěvkyně,“ usmívala se Eva Urbanová.

Rockové a popoperní světové hity hudebně nastudovali Martin Kumžák a Jiří Škorpík. Scénické režie se ujal Michal Caban a pěvkyně vystoupí za doprovodu Epoque symphony orchestra pod vedením Martina Kumžáka. Evu Urbanovou doplní i hvězdní hosté, zpěváci Marian Vojtko, Ladislav Korbel a Jan Toužimský.

„Musím říci, že během koncertu klasická operní árie nezazní. Na árie si budou muset diváci přijít na jiný koncert třeba do Národního divadla nebo do Rudolfina,“ dodala Eva Urbanová. Nabídka od producenta Tomáše Ságla uspořádat koncert, Evu Urbanovou velice potěšila. „I když se koncert jmenuje Grande Finále, není to můj absolutně poslední koncert. Ještě vás tady chviličku budu, jak se říká, dusit,“ smála se operní diva s duší rockerky Eva Urbanová.  

Těšte se na koncert Evy Urbanové „Grande Finale aneb opožděné jubileum“. Výjimečný koncert se uskuteční 29. února 2024 v O2 areně a ukáže Evu Urbanovou v mnoha zajímavých hudebních polohách.

Video soubor

Zdroj: Aplausin.cz

 
Eva Urbanová (20. dubna 1961 ve Slaném) – operní pěvkyně
  • Již více jak třicet let patří k největším hvězdám pražského Národního divadla a sklízí ovace v zahraničí.
  • V roce 2003 byla jmenována Rytířem řádu umění a literatury Francie.
  • Zazářila v nejslavnějších světových operních domech – v newyorské Metropolitní opeře, v londýnské Royal Opera House v Covent Garden, v milánské La Scale. Svým výjimečným sopránem okouzlila publikum v newyorské Carnegie Hall, v Paříži, San Franciscu, Torontu, Montréalu, Vídni, Berlíně a v Los Angeles.
  • V Los Angeles se seznámila se slavným španělským tenoristou Plácidem Domingem, který si Evu Urbanovou pozval v roce 2012 jako hosta na svůj koncert v pražské O2 Aréně.
  • Mimořádně úspěšná byla Evina spolupráce s Karlem Gottem. Absolvovali dvě beznadějně vyprodaná turné v Čechách, na Moravě a na Slovensku i koncert v Čajkovského síni v Moskvě.
  • Miluje a kdykoli je to možné, zazpívá si písně své nejoblíbenější skupiny Queen. A také písně z repertoáru finské symfonicko-metalové skupiny Nightwish. S oblibou na svých koncertech uvádí i písně z repertoáru americké zpěvačky Jennifer Rush, italského tenoristy Andrei Bocelliho, řeckého klávesového mága Vangelise nebo mezinárodního nadžánrového mužského kvarteta Il divo.
  • 29. 2. 2024 vystoupí Eva Urbanová v O2 areně na svém jedinečném výpravném koncertu Grande Finale aneb opožděné jubileum.