Po sériovém vrahovi pátrají Hofmann a Maštalír. Kriminálka Vedlejší produkt jde na obrazovky
Zdroj: Česká televize

Po sériovém vrahovi pátrají Hofmann a Maštalír. Kriminálka Vedlejší produkt jde na obrazovky

Vytvořeno dne 17.04.2024

Ostravské oddělení vražd. Sériový vrah a taky případ těsně před promlčením. Vyšetřování na hraně zákona. Třídílné psychologické drama o tom, kam až jsou kriminalisté ochotni zajít, aby našli a usvědčili pachatele. To je kriminálka Vedlejší produkt.

Napínavé psychologické drama inspirované skutečnou policejní praxí zkoumá otázku spravedlnosti a daně, kterou je potřeba zaplatit za odhalení pravdy. „Během vyšetřování se občas dostáváte do situací, ve kterých se můžete jednoduše utopit. Obrazně řečeno se před vámi objeví díra v ledu, kterou nemůžete obejít. A pokud chcete dopadnout vraha, musíte riskovat a skočit,“ upřesňuje detektivní práci kriminalista a spoluscenárista Aleš Preis. „Na tom scénáři je znát, že jeden z autorů je policista, který toho má za sebou docela dost. S Alešem Preisem to bylo milé setkání po letech. Rád jsem ho vždy viděl na place, samozřejmě jsem byl zvědavý na spoustu věcí. A jeho názor na výslednou podobu Vedlejšího produktu pro mne bude velmi relevantní. Snad u něj projdeme,“ dodává Martin Hofmann.

V dramatickém příběhu se setkávají drsní vyšetřovatelé Josef Krulich, hraje ho Tomáš Maštalír a Michal Janoušek v podání Martina Hofmanna. Dopadení brutálního vraha v jejich životech odstartuje nečekané události. Odvypráví je oceňovaný režisér Peter Bebjak: Mám rád, když jsou postavy v reálném prostředí a dostávají se do skutečných problémů. Ty může v jistých paralelách zažívat každý člověk, který touží po spravedlnosti. A snaží se jí dosáhnout někdy bohužel za jakoukoliv cenu.“

Tomáš Maštalír o své postavě říká: „Je zarputilý. Když vidí, že v rámci systému, jehož je součástí, jsou trhliny, kvůli kterým je ohrožena spravedlnost, tak jedná. Nebojí se konfrontovat nadřízené, pokud s něčím nesouhlasí. Vadí mu, když zjistí, že vyšší orgány policejního a justičního systému, které byly stvořeny, aby spravedlnost hájily, nefungují. Rozčiluje ho, že ti, co by tyto problémy měli vidět a hlavně řešit, se rozhodnou dělat, že neexistují.“

Minisérie Vedlejší produkt, v hlavních rolích s Tomášem Maštalírem, Martinem Hofmannem a Zuzanou Stivínovou, bude od neděle 28. dubna ve vysílání ČT1 vždy ve 20:10 hodin. 

Zdroj: Česká televize