Před lety rozdělila fanoušky Ulice na dva tábory. Teď se Anna Fixová po šesti letech vrací zpět
Zdroj: TV Nova

Před lety rozdělila fanoušky Ulice na dva tábory. Teď se Anna Fixová po šesti letech vrací zpět

Vytvořeno dne 11.07.2023

Tvůrci seriálu Ulice avizovali před prázdninami již jeden návrat, který zamíchá vztahy v nových dílech v pořadí již devatenácté sezony seriálu. Po více než třech letech se do Ulice vrací Jiří Panzner coby Eddie Rambousek, bývalý partner Magdy Procházkové (Veronika Čermák Macková). To ale není jediná lahůdka, kterou si scenáristé pro fanoušky Ulice připravili.

Na podzim se objeví také jedna z hlavních postav seriálu od jeho startu v roce 2005. Diváci tuto postavu viděli v Ulici naposledy před šesti lety. Od začátku vzbuzovala velké kontroverze, podle toho, čím si právě procházela. O kom je řeč? O Monice Farské, kterou ztvárňuje Anna Fixová. Dcera Jitky Farské (Ilona Svobodová) toho v seriálu hodně prožila, hlavně ale byla velkou, takřka osudovou láskou Kryštofa Marečka (Kryštof Rímský). 

Moničina minulost v Ulici. Mladší dcera manželů Farských byla v začátcích Ulice pěkné kvítko. V roce 2005 se s ní diváci seznámili jako s čerstvě osmnáctiletou slečnou, která studovala na gymnáziu, neměla k průšvihu nikdy daleko, hledala velkou lásku a snila o světě médií. Není divu, že když se na diskotéce náhodou seznámila s populárním Tomášem Savkou, finalistou známé pěvecké soutěže, až po uši se do něj zamilovala a všude o něm básnila. Pro zpěváka ale byla pouze známostí na jednu noc, takže se žádná velká láska nekonala. Monika zkrátka byla naivní smolařkou, která se tvářila jako světačka. Jedno se jí ale muselo nechat – uměla si jít za svým snem a žádná překážka pro ni nebyla dost velká, pokud jí o něco šlo. Tak se dostala i do televize Nova, kde na nějaký čas zakotvila v redakci Snídaně s Novou, a dokonce se objevovala i na televizních obrazovkách. 

Lekce od života. Pohádka o Popelce se ale v Moničině případě nekonala. Stále jí chyběl vysněný princ. Ten se objevil až po čase v podobě jejího bývalého profesora z gymnázia. Už nebyla jeho studentkou, láska mohla začít. Monika se díky němu ocitla na své první misi v Ugandě, připravená pomáhat i natáčet reportáže o tamním životě. Náročné podmínky však tehdy neustála a po čtvrt roce se vrátila domů psychicky na dně. Chvíli trvalo, než se z toho oklepala a začala znovu, nyní už bez jakýchkoliv ambicí. Nastoupila do tátova fitka jako recepční, prožívala rozchod rodičů, znovu se sbližovala s klukem, kterého nechala právě kvůli svému snu. Jenže ten jí nakonec zlomil srdce.   

Monika a Mára. S Márou se Monika znala dlouho před tím, než se spolu dali dohromady. Nejprve byli kámoši, pak parťáci v Coolně, a dokonce také spolubydlící. Díky tomu se navzájem skvěle poznali. Nedělali si o tom druhém iluze, zároveň neměli potřebu na sebe něco hrát. Mára se postupem času do Moniky zamiloval. Docela dlouho a rafinovaně ji balil, než jí došlo, že právě on je ten pravý. Společně překonali několik velkých malérů, zdálo se, že jejich vztah vydrží věčně. Bohužel tomu tak nebylo. Rozdělila je Moničina touha pomáhat potřebným a její srdeční záležitost – Afrika. Monika se naplno vrhla do práce pro neziskovky, její pobyty v Africe se prodlužovaly. To vše v době, kdy o pár let starší Mára dospěl k pravému opaku – chtěl se usadit a založit rodinu. Následoval nevyhnutelný rozchod. Monika odletěla na další misi do Afriky, Mára začal randit s Karlou. Oba si časem splnili své sny, jenže s Márou si osud znovu nehezky zahrál, a tak se nyní rozvádí.

Moničin návrat do Ulice. Monika a Mára se znovu náhodou potkají ve chvíli, kdy oba stojí na své další životní křižovatce. Monika se vrací do Čech, aby tu rozjela nové projekty, Mára řeší, kterým směrem se vydat dál. Vrátí se ke Karle, která o něj stále stojí, nebo je pro něj tato kapitola už opravdu uzavřená? A co když i v jeho případě platí, že stará láska nerezaví?

„O návratu Moniky Farské do Ulice jsme uvažovali už docela dlouho,“ přiznává kreativní producentka seriálu Ulice Silvia Klasová. Stále pro to ale nebyl ten vhodný okamžik. Mára měl svou rodinu, procházel si velkými životními zkouškami, do kterých jsme nechtěli Moniku zaplétat. Až nyní nazrál čas, aby se ti dva zase setkali. Monika se za dobu, co se neviděli, hodně posunula a vyzrála, je jiná, než jakou si ji diváci pamatují. Pro nás je to nyní vlastně i příležitost, abychom ji jako postavu v seriálu ukázali v jiném světle,“ naznačuje Silvia Klasová.

 

 

 

 

Default User Image
Vladi, 11.07.2023 16:00
Ta ulice už je o ničem nabádání k šikaně pistole ve škole rozchody fungujících rodin a jiné scenáristé zamyslete se nad sebou co píšete
Default User Image
Vladi, 11.07.2023 16:01
Ta ulice už je o ničem nabádání k šikaně pistole ve škole rozchody fungujících rodin a jiné scenáristé zamyslete se nad sebou co píšete
Default User Image
Jana, 11.07.2023 16:26
Ulici sleduji, vadí mi ale ta neustálá negativa, alkohol, sebepoškozování, táhnoucí se rozvod a další.....trocha štěstí a radosti v dnešní smutné době by fakt potěšilo....opravdu
Default User Image
Iva, 12.07.2023 04:05
Vážení scénáristé, hnusu, zloby, podrazů je v běžném životě hodně, co takhle něco pozitivního ? To co točíte, mě fakt už nebaví!
Default User Image
Eva, 12.07.2023 05:43
Asi byste se měla raději dívat na pohádky, tam je konec vždycky dobrý.
Default User Image
Xxx, 12.07.2023 16:51
Jak může někdo hodnotit něco, na co se nekouká?.... nebo alespoň chce, aby to tak vypadalo?
Default User Image
Anonym, 14.07.2023 21:00
Je to fakt hrozná kravina ,pár dílů jsem viděla ,ale musela jsem přestat , protože takové bludy se jen tak nevidí , takhle se lidé nechovají.
Default User Image
Karolína , 12.07.2023 21:42
Je to seriál ze života. A tyto věci se v něm dějí. Ba naopak ,ponechat. Ze všeho i zlého vzejde ponaučení. Koho nebaví ať nekouká. Jak jednoduché