První foto! Hana Vagnerová točí nový film. Obsazení je luxusní
Zdroj: Se svolením FALCON

První foto! Hana Vagnerová točí nový film. Obsazení je luxusní

Vytvořeno dne 18.07.2022

 

V Ostravě v těchto dnech začalo natáčení vztahové komedie Za vším hledej ženu. Třicetiletá inženýrka Alex se zamiluje do o hodně let staršího charizmatického muže. Po první noci jí však muž dá najevo, že nestojí o víc než o sex. Ponížená Alex se svěří kamarádkám, které vymyslí na muže lest, do níž se postupně chytá.

Jde o scenáristický debut Dagmar Remešové v režii Miloslava Šmídmajera (Probudím se včera, Peklo s princeznou, naposledy dokument o Milanu Kunderovi), který se obklopil vynikajícími herci: Hanou Vagnerovou (Alex), Markem Vašutem (Albert), Zlatou Adamovskou (maminka), Danielou Kolářovou (babička), Betkou Stankovou (Irena), Markem Němcem (Martin) či Igorem Orozovičem (Junior).

„Nejzábavnější a nejvděčnější roli ve filmu Marty dostala Tereza Krippnerová. Představuje lékárnici, která touží po kariéře moderátorky a neustále všechny situace glosuje, i když o to zákazníci, mnohdy pacienti, moc nestojí. Dostávám opakovaně otázku, jestli se nebojím svěřit tak velkou roli herečce, která se ve filmech zatím neobjevovala, ale až uvidíte, jak působí sympaticky, jistě a zábavně, pochopíte. Získala si přízeň i šéfů televize Prima, kteří vidí v obsazení raději osvědčené hvězdy,“ popisuje obsazení role Miloslav Šmídmajer.

Ve filmu se objeví i ostravští herci: vedle divadelní legendy Marie Vikové třeba dva ze „Tří tygrů“ Albert Čuba jako rozhlasový moderátor a Vladimír Polák (šéf rádia). „Marii Vikovou znám od Pekla s princeznou, kde statečně hrála smrtku. Dnes je jí 87 a jsem rád, že je v takové formě, že může hrát dál. Ovšem zatrnulo mi, když jsem na ní na poli pouštěl déšť. Ten večer byla zima, voda úplně studená, ale statečně vydržela,“ upřesňuje Šmídmajer, v jehož producentské firmě Bio Illusion komedie vzniká.

Premiéra je plánována už na 20. října letošního roku. Zvažuje se, že slavnostní premiéra se místo tradiční Prahy odehraje v Ostravě, která jako město film podpořila, stejně jako Moravskoslezský kraj. V Ostravě se natáčí na tenisových kurtech, kde „vyrostl“ Ivan Lendl v tenisovou legendu, v budově Innogy, na letišti nebo na zámečku v Dolních Vítkovicích.