Rozhodovaly vteřiny! Skupina Poetika měla dopravní nehodu. Viník byl zdrogovaný
Zdroj: Poetika

Rozhodovaly vteřiny! Skupina Poetika měla dopravní nehodu. Viník byl zdrogovaný

Vytvořeno dne 11.03.2021

Známá česká skupina Poetika, měla dopravní nehodu. Cesta na natáčení do Hradce Králové je málem stála život. Videoklipy Poetiky na jejich Youtue kanále sledují statisíce lidí, u některých miliony a pravidelně se Poetika v českých hitparádách drží na předních příčkách.

"Včera, skupina jela na natáčení do Hradce Králové, zaparkovali a sotva vyšli z auta, naboural do nich v rychlosti 100 km/h dvacetiletý mladík. Povahově, jak mi kluci sdělili, rozmazlený, nevychovaný, tzv. "povoláním syn". Naštěstí všichni přežili, nicméně si nehoda přesto nějaká zranění vyžádala - pohmožděniny, šití," uvedl za kapelu Robin Suchánek.. 

"Taková ta klasická středa, když vystoupíte v Hradci s Eduardem Rovenským a Danielem Hrdličkou  ze zaparkovanýho auta a ještě než si u toho auta stihnete povytáhnout kalhoty, tak do vás vletí kokot v bavoráku, co jede asi kilem přes obec. Pár metrů jsme se s Danem proletěli a jsme obouchaní a sešití, ale jinak jsme v pohodě," popsal situaci z místa nehody zpěvák kapely Ondřej Brejška.

Informace od policie: Dvacetiletý řidič BMW jedoucí ve směru jízdy od ulice Na Brně k ulici Brněnská zřejmě podle prvotních informací nepřizpůsobil rychlost své jízdy a při předjíždění ohrozil řidičku jedoucí ve vozidle Honda Civic, která chtěla odbočit na parkoviště. Následně narazil přední částí vozidla do vozidla Honda Civic. BMW bylo vlivem nárazu odhozeno na parkoviště, kde narazilo do zaparkovaného vozidla Volkswagen Touareg. Při nehodě byla zraněna jak řidička vozidla HONDA CIVIC, tak tři lidé, stojící v době střetu u vozidla Volkswagen Touareg.

Policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou alkohol u všech řidičů. U jednoho z řidičů byl proveden test DrugWipe s pozitivním výsledkem na amfetamin.Řidič byl vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem žilní krve a moči, kterému se podrobil.  Na vozidlech vznikla, podle předběžného odhadu, hmotná škoda v celkové hodnotě 820 tisíc korun.