Růžová SuperStar Tereza Mašková natočila album a klip s jedním z nejpopulárnějších českých herců
Zdroj: Se svolením Tereza Mašková

Růžová SuperStar Tereza Mašková natočila album a klip s jedním z nejpopulárnějších českých herců

Vytvořeno dne 24.10.2022

Dva roky po vydání svého debutového alba Zmatená přichází Tereza Mašková s druhým studiovým albem. CD s názvem Svět je málo růžový doprovází singl a videoklip Náš příběh.

Příběh alba Svět je málo růžový se začal psát rok před jeho vydáním - na podzim 2021. „Stalo se to v době, kdy jsem cítila, že se blíží čas na nové album.“ vzpomíná Tereza. „Jednoho dne se mi ozval mladý, jen devatenáctiletý český producent Václav Hoidekr s tím, že má písničku, která je jako stvořená pro mě. Dali jsme tomu šanci, potkali jsme se ve studiu a stalo se něco, co ani jeden z nás nečekal.“ Umělecká chemie mezi Terezou a Václavem zafungovala tak dokonale, že místo jedné skladby jich nakonec společně nahráli devět, které přesně rok na to Tereza vydává na novém albu.

Vydání alba provází singl Náš příběh, ve kterém hostuje jeden z nejpopulárnějších českých herců současnosti Marek Lambora. Diváci ho znají zejména díky jeho nedávným rolím ve filmu Láska hory přenáší či v pohádce Princezna zakletá v čase. Zazářil i jako absolutní vítěz 6. série show Tvoje tvář má známý hlas a velkou přízeň si získal díky hlavní roli v úspěšném seriálu Slunečná. Kromě toho si zahrál v pohádce Zakleté pírko, ve filmech Ostravák Ostravski a Dvojníci či v seriálech Ohnivý kuře, Černé vdovy a Přístav.

"Terezka mi zavolala a „vybalila na mě“, že má takovou písničku a že by byla ráda, kdybych to zpíval s ní. Překvapilo mě to, pamatuji si, že moje první reakce byla otázka, zda ví, že jsem v první řadě herec, ne zpěvák,  na co ona odpověděla, že to samozřejmě ví, ale trvala na svém,“ dodává Marek Lambora. „Marek nakonec nabídku přijal, z čehož mám velkou radost, protože kromě toho, že je herec, je i velmi dobrý zpěvák a výsledek naší spolupráce je přesně takový, jaký jsem si představovala,“ hodnotí Tereza.

Po zdařilé spolupráci ve studiu se dvojice setkala znovu – tentokrát před kamerami. K duetu natočili videoklip v režii Jakuba Mahdala, který už pro Terezu režíroval klipy Žár, New Me či Nahá. Vizuál je založen na scénickém tanci s choreografií Anny Sitnerové a prostřednictvím pohybu vypráví příběh, jakým si procházejí mnohé páry. „Naše choreografie je metaforou rozhovoru muže a ženy – je v ní drama i něžnost, láska i nenávist – všechny ty dobré i špatné věci, které patří ke vztahům,“ vysvětluje Tereza, která před natáčením absolvovala s Markem Lamborou několik tanečních tréninků. „Byla to opravdu velká výzva, protože jsme protancovali doslova celou písničku. Takže jsme si to oba pořádně odmakali. Ale když vidím výsledek, tak jsem opravdu ráda, že jsme do toho šli. Všechny ty tréninky a příprava stály za to. Chtěli jsme co nejvěrněji vylíčit reálné emoce a myslím, že se nám to podařilo,“ říká Tereza na závěr.

Album Svět je málo růžový oficiálně vyšlo pod hlavičkou Warner Music v pátek 21. října.