Skvělý Delétraz na Silverstone: Pro Charouz Racing vyjel další pódium!
Zdroj: herminapress

Skvělý Delétraz na Silverstone: Pro Charouz Racing vyjel další pódium!

Vytvořeno dne 04.08.2020

Nedělní sprint formule 2 v Silverstone udělal svému jménu opravdu čest. Po výjezdu safety car rozhodla o vítězství poslední tři kola. Pro Charouz Racing System i českého fanouška je skvělou zprávou, že si pro druhé třetí místo v sezóně dojel Louis Delétraz. A když k tomu připočítáme i jeho šestou příčku ze sobotního hlavního závodu, je z toho pro stáj i samotného Švýcara pěkný přísun bodíků.

Do nedělního sprintu nastoupili oba piloti stáje Charouz Racing System s bodovanými místy na dosah. Delétraz do závodu vyrážel ze třetího místa, Piquet si dobrým sobotním výkonem řekl o jedenáctou startovní pozici. Zatímco Švýcar chtěl zvýšit svůj bodový stav z dosavadních 36, hodlal si Brazilec zapsat body vůbec poprvé v sezóně. Tento cíl se podařilo splnit na půl. 

Před sezónou se potichoučku hovořilo o tom, že by Delétraz mohl zaútočit na mistrovský titul.

Tato meta zřejmě reálná nebude, je však jasné, že do boje o elitních pětku určitě zasáhnout může. Tím spíš, pokud bude předvádět takové výkony, jako na Silverstone. Už sobotní závod naznačil, že se může v klidu měřit s nejlepšími. Chvíli jel dokonce na třetím místě, aby nakonec dojel na velmi pěkné šesté příčce. V nedělním sprintu pak vše gradovalo. Po bláznivém závěru, který ovlivnil výjezd safety car, si pro umístění na bedně nakonec přeci jen dojel. Po rakouském sprintu do byla jeho druhá pomyslná bronzová příčka v sezóně. 

Nutno také říct, že kdo třeba před startem ročníků F2 a po prvních podnicích odepisoval druhého pilota Charouz Racing System Pedra Piqueta, dnes musí svůj pohled přehodnotit. Brazilec si sice pro premiérové body stále ještě nedojel, ovšem jeho rychlost naznačuje, že to nebude dlouho trvat. V sobotu mu k elitní desítce chyběla necelá vteřina. Také v neděli atakoval top 10, ale po penalizaci za nedodržení stop and go v bláznivém závěru byl nakonec klasifikován až jako sedmnáctý. 

Další podnik letošní sezóny FIA Formule 2 začíná na stejné trati už za necelý týden, tedy 7.-9. srpna a ponese název „Výročí GP 70 let F1".