Slávy dcery. Natalie Kocab a Vanda Hybnerová v La Fabrice připravily skvostný kus. Čerpají ze svých slavných otců
Zdroj: Se svolením Divadlo La Fabrika

Slávy dcery. Natalie Kocab a Vanda Hybnerová v La Fabrice připravily skvostný kus. Čerpají ze svých slavných otců

Vytvořeno dne 12.01.2023

Divadlo La Fabrika uvádí premiéru inscenace nové divadelní hry Natalie Kocab Slávy dcery v režii Vandy Hybnerové. Divadlo pro čtyři herečky a jednoho klauna je o vztahu silného otce a jeho čtyř dcer. Luboš Veselý jako Sláva Max, a Vanda Hybnerová, Anna Polívková, Bára Lukešová a Marie Štípková jako Slávy dcery.

Komedie i snová fantaskní divadelní “road movie”. Slávy dcery jsou tragikomickou, ostrou i nostalgickou výpovědí dětí silných otců. Je to má pocta mimům, velkým umělcům své generace a všem dcerám a synům těchto impozantních mužů. Je to taky komedie… Protože co děláme, když už víc nejde brečet? Začneme se smát." Tak uvádí Natalie Kocab text, který napsala pro Vandu, pro sebe a pro každé dítě osobitého otce.

Každý se po smrti svého rodiče snaží dojít k usmíření, odpuštění a přijetí. Ne každý ale má otce klauna. Klaunství je životní filosofie a klaunovy dcery dostávají do života hodně zvláštní věno." Přes tuhle optiku se čtyři nevlastní sestry, které ta při své jízdě životem utrousil, snaží zpracovat jeho odchod i samy sebe.

Pro Vandu Hybnerovou jako režisérku i herečku je téma vztahu impozantního otce, klauna, a jeho dcery bytostně osobní. Postava Slávy Maxe je tak obrazem Vandy táty, Borise Hybnera. Radím se s ním, oživila jsem jeho kostým, inspiruju se jeho nesnesitelným smyslem pro humor, který aplikoval na nejnevhodnějších místech a situacích. A vždycky byl král. Humor je to nejcennější, co mi předal. Stále se učím a hledám humor tam, kde by ho nikdo nehledal. Právě třeba i ve smrti,” dodává režisérka.

La Fabrika uvede Slávy dcery jako třetí premiéru své 15. divadelní sezóny 17. ledna 2023 v 19:30.