Splněný sen Hynka Čermáka! Poprvé si zahraje se synem Bořivojem
Zdroj: herminapress

Splněný sen Hynka Čermáka! Poprvé si zahraje se synem Bořivojem

Vytvořeno dne 19.03.2024

Herci Hynkovi Čermákovi (51) se splnilo přání. Poprvé stane na jevišti se synem Bořivojem (20). A přestože Bořivoj Čermák sbírá herecké zkušenosti v ostravském Divadle Mír, další divadelní „zářez“ si udělá v Divadle Bez zábradlí ve hře Koza aneb Kdo je Sylvie?

„Hereckých zkušeností moc nemám. Sice jsou to dva roky, co jsem dodělal školu a díky Bohu jsem hned dostal práci. Převážně jsem se vždycky setkal s komedií, kterou se škola moc nezabývá. A teď přišla Koza … Ještě jsem se nesetkal s hrou, která by byla pro mne tak složitá. A to jsem si myslel, že nejtěžší bude zkoušet a hrát s mým tátou,“ usmíval se Bořivoj.

Oproti synovi je otec Čermák velmi zkušený herec. Přesto mu zkoušení Kozy dalo pořádně zabrat. „Po tři a půl měsíce zkoušení jsem na dně a doufám, že se odrazím a podaří se mi někam doplout. Tyhle dny před premiérou jsou vždycky nejtěžší, ubývají fyzické síly. Jsem poměrně zkušený herec, ale herectví je mrcha v tom, že když zkoušíte novou inscenaci, tak je to, jako byste začínal od začátku.“

Inscenace Koza aneb Kdo je Sylvie?, jejímž autorem je americký dramatik Edward Albee zaujala Hynka Čermáka hned na první dobrou. „Přečtu hodně scénářů, co mě přistanou na stole, a když vidím tu plytkost… Albee nutí diváka myslet, a to je přesně ono. A pak mě zaujal tým, jsou to lidé, se kterými chcete dělat. Lákala mě i možnost si zahrát s vlastním synem. Kolikrát se to za herecký život podaří. Svoji postavu v této hře chápu dokonale už od začátku. Jen musím najít nějaké herecké prostředky, aby ji pochopil i divák,“ zakončil své povídání Hynek Čermák.  

Provokativní tragikomedie od jednoho z nejvýznamnějších amerických dramatiků o lásce, která boří veškeré společenské konvence Koza aneb Kdo je Sylvie? má v Divadle Bez zábradlí premiéru 28. března. V režii Ondřeje Zajíce se představí Hynek Čermák, Petra Špalková, Vilém Udatný, Bořivoj Čermák v alternaci s Matějem Votočkem.