Štefan Margita okouzluje dámy bez rozdílu věku! Jak to dělá?
Zdroj: herminapress

Štefan Margita okouzluje dámy bez rozdílu věku! Jak to dělá?

Vytvořeno dne 15.11.2021

 

Operní pěvec Štefan Margita, skladatel a textař Michal Kindl a cellistka Iris Moris mají za sebou polovinu turné s písněmi z nejnovějšího alba Štefana Margity „Na správné cestě“. Turné nese název Intimity. Sály jsou vyprodané a Intimity je hodně žádané.

„My vlastně nevíme, jestli jsem v polovině turné. Teď přibyly koncerty na leden a duben, jak vidno, počet koncertů není konečný. Je o ně zájem, tak jedeme dál. Velké díky má Michal Kindl, který napsal všechny písně na album Na správné cestě a bez toho bychom vůbec žádné turné nedělali,“ usmíval se Štefan Margita po koncertě ve Slaném.

Celý podzim tráví operní pěvec s mladými lidmi Michalem Kindlem a Iris Moris. Štefan Margita přiznal, že je to pro něj velice osvěžující. „V mém věku se člověk musí obklopovat mladými lidmi. Oni mi dodávají obrovskou energii a učím se od nich. Je jiná doba a to, co my jsme dělali jinak, oni dělají také jinak a je úžasné je sledovat. Mně to vyhovuje, je s nimi krásná práce a pohoda. My se v autě pořád smějeme a já jsem šťastný, že je mám.“

Přestože Štefan Margita jede turné Intimity, na operu nezanevřel a v příštím roce ho čeká krásná práce ve velkých operních domech. „V únoru budu ve Stuttgartu, kde dělám Borise Godunova, pak v Londýně poprvé zpívám Heroda v opeře Salome, potom mě čeká Amerika. Doufám, že to vyjde,“ usmíval se světový tenor, kterého milují fanynky bez rozdílu věku. V čem spočívá kouzlo Štefana Margity? „Nevím, čím to je. Vždycky si na koncertě najdu někoho, kdo je vroucný a kdo se na vás hezky dívá. A v té chvíli zkoušíte pro toho člověka zpívat a mluvit s ním. Nedovedu to přesně vysvětlit. Ale pro nás, kdo jsme na jevišti, je to hodně příjemný pocit.“

Štefana Margitu, Michala Kindla a Iris Moris čekají ještě například koncerty v Písku, Ostravě, Olomouci a 1. prosince můžete zhlédnou koncert Intimity v pražské Hybernii.