Vojta Dyk ohlašuje nové turné s kapelou D.Y.K. Tour startuje v Plzni
Zdroj: herminapress

Vojta Dyk ohlašuje nové turné s kapelou D.Y.K. Tour startuje v Plzni

Vytvořeno dne 28.04.2023

Zpěvák Vojtěch Dyk se vrátí s úspěšným autorským hudebním projektem  D.Y.K. V září odstartuje turné, spojující hity ze zpěvákova alba D.Y.K. s novými písničkami. Odtud také název – V Přítomnosti tour.

První koncert turné se uskuteční 25. září 2023 v plzeňském Depu 2015, ještě předtím však Vojtěch Dyk & D.Y.K. nabídnou chutný hudební předkrm v pátek 30. června zahajovacím koncertem na Metronom Stage na Vřídle v rámci doprovodného programu letošního karlovarského festivalu.

„Všechno, co se stane na tour, stane se, a proto by byla škoda to nezažít. Prolomme bariéry, hranice neexistují, přijďte se o tom přesvědčit. Vracíme se do klubů, sklepů a špeluněk kvůli tomu nejbližšímu kontaktu s posluchačem. Abychom třebas v budoucnu mohli rozkvést do arén a stadionů,“ říká Vojtěch Dyk. Seriál deseti koncertů po celé České republice  a čtyř na Slovensku záměrně směřuje do klubových prostor, které přibližují zpěváka i kapelu publiku.

Album D.Y.K., na němž  Vojtěch Dyk autorsky spolupracoval s několikanásobným držitelem Grammy Ondřejem Pivcem, se nahrávalo v New Yorku a vyneslo Vojtěchu Dykovi nominaci na Cenu Anděl v kategorii Zpěvák roku.  Nové písničky, které dotvoří program V Přítomnosti Tour, vznikají i nadále na tvůrčí lince mezi Vojtovou domovskou Prahou a New Yorkem, kde žije a pracuje Ondřej Pivec. Ovšem s jedním novým prvkem. Album D.Y.K. bylo nahráno celé v angličtině, zatímco právě vznikající písničky dostávají české texty.

„Takže se nevracíme jenom do klubů, ale také k češtině a věřím, že tak dostanou texty našich písní takový – jak by se hezky po našem řeklo –  český feeling,“ říká Vojtěch Dyk. Hudebně půjde, podobně jako na albu  D.Y.K., o melodie namíchané ze směsi funky, soulu, jazzu, ale – jak říká jejich interpret -  nelze je vlastně zařadit do žádné z žánrových škatulek.