Vojtěch Dyk neodolal lákavé nabídce! Manželka Tatiana ho přivedla na jeviště letního Ungeltu
Zdroj: herminapress

Vojtěch Dyk neodolal lákavé nabídce! Manželka Tatiana ho přivedla na jeviště letního Ungeltu

Vytvořeno dne 07.06.2021

Od 2. června do 13. září probíhá v malebném prostředí hradčanského Nového Světa již 17. ročník Letní scény Divadla Ungelt. Kromě prověřených hitů se diváci mohou těšit i na několik novinek. Jednou z nich je bláznivá komedie Slepice na zádechTatianou Dykovou, Vojtěchem Dykem a Radovanem Klučkem.

Divadlo Ungelt představilo komedii ve svém časopisu Zákulisník takto: Tatianě Dykové jsme poprvé hledali text na tělo před 5 lety. Hned první nabídnutou roli – Kyru ve Skleněném stropu Davida Harea – s nadšením přijala. Za hereckého partnera ve strhujícím milostném duelu si zvolila Jiřího Langmajera. On i Táňa Dyková se díky Skleněnému stropu, který je stále na repertoáru a překonal již stou reprízu, v Ungeltu zabydleli. Jiří Langmajer nazkoušel Housle, přičemž připravujeme další projekt a Táňa Dyková právě dokončila práci na Slepici na zádech.

 Oba přední herci své generace pro druhý vstup do Ungeltu zvolili komediální hry. A není divu. Když jsme s Táňou před několika měsíci text vybírali, prohlásila, že až se po pandemii vrátíme do divadla, budeme všichni víc než cokoli jiného potřebovat komedii. Na první přečtení se zamilovala do bláznivé grotesky Slepice nazádech. Vycítila totiž, že její autor Fred Apke, stejně jako my věří, že smích je ozdravný a že „po dobré komedii diváci odchází naplnění životem a sebevědomím.“ Apke k tomu ještě dodává: „Život je pak opět o trochu radostnější!“

Dobrá komedie ale vyžaduje dokonalou hereckou partneřinu. I v tomto ohledu Táňa zvolila nejlíp, jak mohla. Text totiž dala přečíst svému muži Vojtovi Dykovi. Na jejich společnou spontánní kreativitu a hravost s chutí vzpomínají všichni, kteří slyšeli speciální vánoční díl rozhlasových Rozprav Milana Heina z roku 2018, v němž nebývalým způsobem jiskřili humorem. Přestože se Vojta Dyk v poslední době zaměřuje hlavně na hudební kariéru, své manželce, jakožto i Apkeho příběhu o znepřátelených sousedech, neodolal.

 A právě tehdy se zrodil program Letní scény 2021, která bude ve znamení právě Slepice na zádech.  Na malebném hradčanském Novém Světě ji během prázdnin odehrajeme celkem patnáctkrát! A nejen ji – nepřijdete například ani o výše zmíněné hry Skleněný strop a Housle. Přesně takové lahůdky dokáží skvěle ukojit nesnesitelně dlouhý hlad po živém umění.

Hrajeme od 2. června. Konečně!

Zdroj: Divadlo Ungelt