Zemřel zpěvák Karel Bláha. Dlouholetý sólista karlínského divadla
Zdroj: herminapress

Zemřel zpěvák Karel Bláha. Dlouholetý sólista karlínského divadla

Vytvořeno dne 02.05.2025

Zemřel zpěvák Karel Bláha, dlouholetý sólista Hudebního divadla v Karlíně. O jeho úmrtí informoval syn Karel. Umělec zemřel v pátek v noci ve věku 77 let. 

Karel Bláha žil ve stejném zařízení, kde dožívá také zpěvačka Yvetta Simonová. V posledních dnech se jeho zdravotní stav výrazně zhoršil po delších zdravotních obtížích. Zprávu o skonu Karla Bláhy potvrdil redakci CNN Prima NEWS jeho syn Karel.

Karel Bláha zahájil svou uměleckou dráhu v 60. letech v divadle Rokoko, krátce po absolvování ostravské a pražské konzervatoře. Tři desetiletí působil jako sólista Hudebního divadla v Karlíně a ztvárnil role například v muzikálech West Side Story či My Fair Lady.

Během své kariéry vystupoval v mnoha zemích světa, mimo jiné v Rakousku, Velké Británii, Japonsku, USA a Kanadě. Objevil se i v televizních pořadech jako Televarieté nebo Možná přijde i kouzelník.

Poslední rozloučení s Karlem Bláhou se uskuteční 12. května ve 14 hodin v Malé obřadní síni ve Strašnicích.

Zdroj: Aplausin.cz, CNN Prima News