Zlata Adamovská: V životě jsem zvolila raději rozvod než vraždu a udělala jsem dobře
Zdroj: herminapress

Zlata Adamovská: V životě jsem zvolila raději rozvod než vraždu a udělala jsem dobře

Vytvořeno dne 30.09.2022

 

Herečku Zlatu Adamovskou si diváci již od 20. října budou moci užít ve vztahové komedii Za vším hledej ženu režiséra Miloslava Šmídmajera. A to coby maminku hlavní hrdinky Hany Vagnerové, dceru poněkud drsné Daniely Kolářové a zhrzenou exmanželku Jana Čenského. Jak na životní zkoušky reaguje na filmovém plátně a jak v soukromém životě?

“Mou postavu nedávno opustil manžel, protože si našel mladší. V kontextu toho příběhu, kdy si moje dcera Alex najde staršího chlapa (Marek Vašut), to samozřejmě vytváří situace, které jsou někdy komické, někdy smutné, ale rozhodně jsou ze života. Ve filmu jsem milující matka, avšak se špatnou zkušeností s muži. Matka, která nechce, aby její dcera dopadla stejně, proto jí mluví do života víc, než je zdrávo. V životě svým dětem do vztahů nemluvím, myslím si totiž, že osobní zkušenost je nepřenosná a že si každý na tu svoji pravdu musí stejně přijít sám,” říká herečka s tím, že právě období, kdy se jí její děti narodily, bylo to nejkrásnější v jejím životě.

“Byla to kolikrát pěkná honička, ale jsem ráda, že jsem si to s nimi i přesto užívala. No a teď, když už jsou velké a soběstačné, si užívám víc klidu a děkuji osudu, že je mám. Naštěstí bydlíme všichni blízko sebe, takže se vídáme poměrně často. Zrovna dneska jsem jim upekla štrůdl a měly ho i s donáškou do bytu,” prozrazuje Zlata.

A jak to má s vnoučaty? “Když je pár dní nevidím, stýská se mi. Ale když je mám pár dní na hlídání, ráda je zase odevzdám dceři. Vnoučata jsou 2v1. Nabijí vás energií a zároveň ji z vás vysají. Ale bez nich by pro mne byl život o moc chudší,” dodává.

V traileru Za vším hledej ženu postava Zlaty Adamovské říká větu: “O rozvodu jsem nikdy nepřemýšlela. O vraždě ano, ale o rozvodu nikdy!” Jak k tomu přistupovala ve svém reálném životě? “Moje postava je zdrcená z rozvodu a na můj vkus až moc přenáší zášť vůči bývalému manželovi i na jiné muže a vztahy. Já jsem v životě zvolila raději rozvod než vraždu a myslím, že jsem udělala dobře,” usmívá se Zlata a za pravdu jí dává i její filmový exmanžel Jan Čenský: “Zlatka je báječná a velmi jim s Petrem (Štěpánkem) fandím, protože je to opravdu holka do nepohody. Oba dva se vedle sebe úplně rozrářili, jsou fajnový pár. Říkají krásnou věc: Pojďme žít tak, abychom si nemuseli lhát.”