4 Tenoři pomáhají. Křtem svého alba podpořili nadační fond Báry Nesvadbové
Zdroj: Se svolením Martin Kubica

4 Tenoři pomáhají. Křtem svého alba podpořili nadační fond Báry Nesvadbové

Vytvořeno dne 17.12.2022

Marian Vojtko, Pavel Vítek, Michal Bragagnolo a Jan Kříž, kteří spolu již pět let tvoří úspěšnou vokální formaci 4 Tenoři, vystoupili ve čtvrtek 15. prosince 2022 na speciálním koncertu pro nadační fond Barbary Nesvadbové Be Charity v dlouho předem vyprodaném Českém muzeu hudby v Praze. Výtěžkem ze vstupného ve výši 149.947, - Kč podpoří nadační fond léčbu dvou handicapovaných dětí – pětileté Klárky Borutové a dvanáctiletého Daniela Bureše. Obě děti potřebují pravidelně rehabilitovat.

Novinářka, fotografka a ředitelka Nadačního fondu Be Charity Pavlína Saudková v rámci koncertu pokřtila 4 Tenorům jejich nové album Láska prý, které vyšlo koncem října u vydavatelství Supraphon a již přes dva měsíce boduje v žebříčku nejprodávanějších alb. Producent Janis Sidovský uvedl: „4 Tenoři mají za sebou mimořádně úspěšný rok – získali Platinovou desku za debutové album, všechny jejich koncerty jsou vyprodané, dvakrát za sebou zaplnili pražské Forum Karlín a na nádvoří hradu Karlštejn, kde s nimi zazpívala Česká slavice Lucie Bílá, oslavili už svůj 100. koncert.“

Diář 4 Tenorů na příští rok se rychle plní. V lednu započne jejich spolupráce s Filharmonií Bohuslava Martinů, v létě je čeká „Hradozámecké turné“ po českých a slovenských nádvořích a již také započal předprodej vstupenek na vánoční koncert, jenž se uskuteční 15. prosince 2023 v pražské Lucerně.