Abrhám, Šafránková, Smoček: Činoherní klub věnuje začátek nové sezóny svým legendám
Zdroj: herminapress

Abrhám, Šafránková, Smoček: Činoherní klub věnuje začátek nové sezóny svým legendám

Vytvořeno dne 19.08.2022

Úvod nové sezóny věnuje Činoherní klub připomenutím těch, kteří se nesmazatelně vepsali do dějin této legendární scény.

2. září v 17.30 hodin bude v Činoherní kavárně a v horním foyeru divadla zahájena výstava a uvedena publikace SMOČEK 90, věnovaná dramatiku a režisérovi Činoherního klubu Ladislavu Smočkovi k jeho devadesátým narozeninám. Ten samý den večer se diváci mohou těšit na představení hry Ladislava Smočka Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho.

18. září se v divadelním sále Činoherního klubu uskuteční vzpomínkový večer věnovaný Nině Divíškové, Libuši Šafránkové, Josefu Abrhámovi, Janu Vodňanskému, Jiřímu Hálkovi a Jiřímu Menzelovi, tedy osobnostem, které nás v posledních dvou letech opustily.

Inscenace Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho se v Činoherním klubu hraje od roku 1990. Poprvé ji Ladislav Smoček ve svém domovském divadle uvedl v roce 1966, rok poté, co společně s Jaroslavem Vostrým Činoherní klub v ulici Ve Smečkách založili. Hrají Boleslav Polívka, Ondřej Vetchý, Ivana Chýlková, Jaromír Dulava a Otmar Brancuzský.

Výstavu v Činoherní kavárně a v horním foyeru divadla bude možno shlédnout v hrací dny od 5. září do 22. prosince 2022. Výstavu a publikaci SMOČEK 90 připravili Petra Honsová a Radvan Pácl, spolupracovali Roman Císař a Vladimír Procházka, design a grafické zpracování výstavy Martin Sršeň a Martin Routa, grafické zpracování publikace Martin Sršeň. Publikaci vydává Činoherní klub.

Na herecké osobnosti Činoherního klubu divadlo vzpomene prostřednictvím záznamů z inscenací, ve kterých hrály. Vystoupí Big Band Vyšší odborné školy a Konzervatoře Jaroslava Ježka pod vedením jazzmana Milana Svobody. Vstupenky na vzpomínkový večer jsou již v prodeji.