Anatomie života: Lenka Termerová jako osamělá důchodkyně udělá v nemocnici pořádný rozruch
Zdroj: TV Nova

Anatomie života: Lenka Termerová jako osamělá důchodkyně udělá v nemocnici pořádný rozruch

Vytvořeno dne 26.03.2021

V novém dílu seriálu Anatomie života si zásadní roli zahraje Lenka Termerová. Objeví se zde v roli osamělé důchodkyně Růženky, jejíž případ osazenstvu nemocnice přidělá pořádné starosti. Sanitka ji opakovaně přiváží se záchvaty dušnosti a bezvědomí, lékaři však nejsou schopni určit diagnózu.

Růženka neváhá použít i drsných prostředků k tomu, aby ukojila svou touhu po společnosti. Svojí životaschopností je mi sympatická. Prodýchává se až do hyperventilačního záchvatů. Jak na to, mi poradil pan režisér. A musím říct, že to nic příjemného není. Nutno ale dodat, že já jsem se do Růženčina změněného stavu vědomí nedostala,“ uvádí představitelka Růženky Lenka Termerová.

Růženka je starší, milá, povídavá paní, která se s personálem hned skamarádí. V nemocnici je jí dobře, a tak Helena pojme podezření, že tady něco nehraje. Za nedlouho přijde na to, jak to s její záhadnou nemocí vlastně je.

„Člověk se nemá nikdy vzdávat. Je dobré vždycky usilovat o přátele a o dobré vztahy v rodině. Všem ale přeju, aby nemuseli sáhnout k tak extrémním způsobům jako paní Růženka,“ dodává paní Termerová. Té se však téma osamělosti ani náhodou netýká. Kromě milujícího manžela a dvou dětí je obklopena vnučkami od dcery Marty Issové, která je také herečkou. 

Sestřičkám v Anatomii života se ale nakonec podaří najít optimální řešení Růženčiny situace. A vymyslí to dokonce tak, že budou spokojeni úplně všichni! Jak, můžete sledovat v úterý 30. března ve 20:20 na TV Nova!