Anatomie života: Na Jitku Schneiderovou se valí jedna rána za druhou
Zdroj: TV Nova

Anatomie života: Na Jitku Schneiderovou se valí jedna rána za druhou

Vytvořeno dne 20.02.2021

Při natáčení dalšího dílu Anatomie života si „užila své“ především Jitka Schneiderová. Sestře Heleně, kterou Jitka hraje, přináší osud do cesty jednu vypjatou situaci za druhou. Její manžel, který byl dva roky v kómatu, v závěru minulého dílu zemřel. Úterní epizoda tedy začíná jeho pohřbem. Z chvíle, kterou všichni herci na place dokázali zahrát s takovou opravdivostí, až mrazí. A Jitka Schneiderová předvedla, že ji sluší i vážné herecké polohy!

 K reálnému vyznění scény jistě dopomohl i fakt, že se točilo na opravdovém hřbitově v Bubenči. „I daný hrob byl skutečný, ale nehloubila se do něj jáma. Jen jsme nahoru položili rakev a květiny,“ prozrazuje detaily vedoucí natáčení Mira Dittrich.

„Točit takové scény je citlivé, a občas náročné. Každé scéna se totiž točí několikrát, bere se z různých úhlů a na různé velikosti objektivů. Takže se v takto emočně vypjatém momentu udržujete třeba dvě hodiny. Ale tohle je prostě herecké práce a získanými zkušenostmi už víte, jak na to,“ říká Jitka Schneiderová. Co konkrétně běží člověku v takových momentech hlavou, nechce prozradit. Připouští však, že si herec v takových situacích může i vzpomenout na nějaký zážitek ze svého života. „Snažím se z natáčení smutnou náladu domů nenosit. Navíc na natáčení Anatomie života se sešla skvělá parta osobností a na place je výborná, veselá atmosféra, takže to jde samo,“ dodává.

Jitka si však na tomto projektu užívá i scén jiného charakteru. Její postava se zamilovala do mladšího muže, kterého hraje Aleš Petráš. S tím se potkala už na natáčení seriálu Profesor T, kde hrála jeho šéfovou. V Anatomii mají několik milostných scén.