Anna Stropnická se po dlouhé době postavila před kameru. Kde ji uvidíte?
Zdroj: Archiv Divadlo Bez zábradlí

Anna Stropnická se po dlouhé době postavila před kameru. Kde ji uvidíte?

Vytvořeno dne 12.02.2021

Herečku Annu Stropnickou mohou znát fanoušci oblíbeného televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde účinkovala několik sezón. Na filmovém plátně se dcera Martina Stropnického objevila ještě několikrát. Vidět jste ji mohli v pohádkách V peřině, Řachanda nebo v televizním projektu Za oponou.

Již delší dobu se však herečka realizuje především na divadelních prknech. Po studiích herecké školy prošla řadou angažmá a vídat jí můžeme mimo jiné také v pražském Divadle Bez zábradlí v inscenaci Mnoho povyku pro nic, kde ztvárňuje krásnou a naivní Héró.

Právě zde si ji vyhlédl Josef Heřmánek, který se se svým bratrem Karlem Heřmánkem od ledna stal spolumajitelem rodinného divadla, aby si zahrála v komediálním příběhu o jednom jednání s názvem "Zaklepeš kroksama!”.  Josef se ujal nejenom režie, ale také společně s Džianem Babanem napsal scénář, který se udál podle skutečné události. Děj vás zavede do kanceláře výzkumného institutu, kam jednoho dne přijde odpudivý anonymní email, který nakonec sblíží pracovníky natolik, že si konečně potykají. V další roli se objeví herec a dabingový režisér Petr Pospíchal.

,,S Pepou se známe už ze školních let. Natáčela jsem s ním, když ještě studoval na FAMO. Seznámil nás jeho brácha Karel, se kterým se přátelím a se kterým spolu hrajeme ve hře Mnoho povyku pro nic. Mám ráda humor obou bratrů a tak když mi Pepa nabídl točit valentýnskou tragikomickou aktovku, na nabídku jsem kývla. Hraji tam mladou a lehce úsečnou šéfovou, které hrozí jisté nebezpečí, ale víc nevyzradím. Na jeviště se ještě nějakou dobu asi nedostaneme, momentálně ani nic netočím a tak jsem si natáčení, které probíhalo právě na na jevišti, moc užila! Doufám, že se diváci pobaví, jako jsme se u natáčení bavili my,” popisuje sympatická herečka, kterou momentálně zaměstnávají zkoušky v divadle anebo práce na chalupě, kam jezdí s přítelem nabírat síly.

Výsledek bude možno shlédnout v rámci valentýnského programu na Dramoxu, což je platforma, která nabízí online kulturní zážitky. V současné době je tato cesta jedinou možností setkat se se svými oblíbenými herci nebo divadly a zároveň je tak podpořit.