Autor Šifry Mistra Leonarda Dan Brown: V Praze poprvé představí svoji symfonii
Zdroj: herminapress

Autor Šifry Mistra Leonarda Dan Brown: V Praze poprvé představí svoji symfonii

Vytvořeno dne 18.10.2021

 

Muž, který přichystal Tomu Hanksovi nespočet vypjatých scén coby profesoru Robertu Langdonovi, ať už v dnes již legendárním filmu Šifra Mistra Leonarda nebo Infernu, se chystá do Prahy. ČNSO ve spolupráci s nakladatelstvím Argo představí v Praze proslulého autora světových bestsellerů (Šifra mistra Leonarda, Počátek) Dana Browna

21. října 2021 zazní poprvé v Praze ve Smetanově síni Obecního domu jeho Wild Symphony. Hudební a obrazové dobrodružství nejen pro děti, které Dan Brown jakožto skladatel vydal spolu se stejnojmennou ilustrovanou dětskou knihou (2020 Argo). Autor v díle spojuje tři nejdůležitější odvětví umění: literaturu, hudbu a výtvarné umění.
 
Samotný tvůrce Dan Brown doplní jednotlivé části symfonie o úryvky knihy za doprovodu orchestru. Zážitek bude umocněn obrazovou projekcí bohatých ilustrací maďarské ilustrátorky Susan BatoriovéWild Symphony bude jedinečnou příležitostí seznámit děti ale i dospělé posluchače se symfonickou hudbou, orchestrem i jednotlivými hudebními nástroji. Brownův nadčasový debut doprovodí Český národní symfonický orchestr pod taktovkou dirigenta Kryštofa Marka. V českém podání vystoupí herečka Markéta Děrgelová.

„Muž, který přichystal Tomu Hanksovi nespočet vypjatých scén coby profesoru Robertu Langdonovi, ať už v dnes již legendárním filmu Šifra Mistra Leonarda nebo Infernu, se chystá do Prahy. Dan Brown, jeden z nejprodávanějších spisovatelů naší doby dorazí jako host Českého národního symfonického orchestru, aby provedl svoji Wild Symphony. Skladbu, kterou provázejí jeho nádherné, především dětem určené texty, které bude on sám, spolu s Markétou Děrgelovou recitovat návštěvníkům Smetanovy síně. Stane se tak 21. října,“ dodává ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl.
Divoká symfonie vyšla ve Spojených státech amerických 1. září 2020, český překlad 15. října 2020 v nakladatelství Argo. Hravé básničky o zvířatech se dají číst klasicky nebo s doprovodem autorovy orchestrální skladby, v níž zaznívají pasáže věnované jednotlivým zvířátkům. Umožňuje to interaktivní aplikace pro chytré telefony.
V hravých básničkách Maestro Myšák se svou věrnou taktovkou seznamuje čtenáře se svými zvířecími kamarády, od gepardů a klokanů až po slony a velryby. Každá dvojstrana je věnována jinému zvířátku a formuluje ponaučení do života, které se může stát podnětem k rozhovorům na téma soucitu, trpělivosti, úcty a sebedůvěry, prožívání přítomnosti, života beze spěchu nebo toho, jak důležité je přátelství. Ilustrace Susan Batoriové dodávají knize humor přístupný dětskému čtenáři, a navíc se pro zvídavé čtenáře všech věkových kategorií se v kulisách propracovaných obrázků skrývají různé rébusy.