Bára Hrzánová nemá vymodlené role! Felliniho La Strada je výjimka
Zdroj: herminapress

Bára Hrzánová nemá vymodlené role! Felliniho La Strada je výjimka

Vytvořeno dne 02.10.2020

 

Divadlo Kalich uvedlo v premiéře adaptaci filmového scénáře Federica Felliniho Silnice - La Strada z roku 1954 v režii Lídy Engelové. V hlavních rolích Gelsominy a Zampana se představili manželé Bára Hrzánová a Radek Holub. A nejen hlediště, ale i samotní protagonisté představení si, jak unisono uvedli, tenhle kousek prý náramně užili.

Silnice je cirkusačkou romancí a ve zkratce vypráví o tom, jak vypadá soužití dvojice potulných komediantů, kteří jsou diametrálně odlišní. Role Gelsominy jako by byla ušitá na tělo představitelce Felliniho filmu Giuliettě Masině, ale v české adaptaci i Báře Hrzánové.

„Já osobně nemám vymodlené role, ale faktem je, že Felliniho Silnici znám zhruba od svých šestnácti let, kdy mě na ni do kina poslala maminka ještě s mojí stejně starou kamarádkou. Musím přiznat, že mě ten film strašně moc zasáhl do srdce a tohle dílo je pro mě stále nejkrásnějším filmem, který jsem kdy viděla. Jsem šťastná, že Gelsominu jsem si mohla zahrát. Je to silný a přitom jednoduchý a trochu i současný příběh. V něm se nepodvádí ani neodbočuje. A tohle je v dnešní době potřebné,“ nechala se po dlouhotrvající děkovačce slyšet Hrzánová.

O tom, že Silnice je skutečně vydařené dílo se ve třech předpremiérách a včerejším ostrém startu přesvědčila už řada diváků.

O tom, že Silnice je skutečně vydařené dílo se ve třech předpremiérách a včerejším ostrém startu přesvědčila už řada diváků. A viditelně jim nedělalo problém celé představení sledovat v rouškách.

„Vím, že to bude znít jako klišé, ale musím to říci. Jsem strašně ráda, že lidé chodí. Jsem jim za to vděčná, že tohle martýrium s rouškami jsou schopní podstoupit. Smekám před nimi pomyslný klobouk, protože jeden druhého chceme a potřebujeme, a když jako dnes zafunguje symbióza mezi jevištěm a hledištěm, je to paráda,“ dodala Bára Hrzánová a šla se s partičkou kolegů,