Marek Němec: Býval jsem rváč a idiot!
Zdroj: TV Prima

Marek Němec: Býval jsem rváč a idiot!

Vytvořeno dne 01.10.2020

 

Sotva se Marek Němec alias David Hofbauer díky seriálu Sestřičky, který volně navazuje na Modrý kód, vrátil po dvou letech do Rubavy, už zase rozdává pěsti. Neudrží nervy na uzdě na místě, které je určené k odpočinku. Na hřbitově. Jak se scéna natáčela a jaké osobní zkušenosti má s potyčkami Marek Němec?

Video soubor

Scénář seriálu Sestřičky přivádí Marka Němce alias doktora Davida Hofbauera k hrobu chlapce, o kterého se David staral a který v jednom z nedávných dílů přišel o život při nelegálních zápasech. „Čím jsem starší, tím na mě hřbitov přestává působit jako romantické místo k procházkám, ale spíš se tady už seznamuji s budoucí parcelou,“ přemýšlel Marek Němec, pro kterého bylo natáčení mezi hroby jedním z prvních po dvouleté pauze v seriálu. A hned začal rozdávat rány. Ačkoli choreografii potyčky sestavil kaskadér, Marek Němec si s ní poradil hravě, jako by přispěl vlastní zkušeností. „Párkrát se mi to už stalo, ale nemám to rád a nejsem toho příznivcem. Spíš zastávám klidný rozpravy, ale lidi jsou občas idioti, já občas taky. A když potká idiot idiota, není to dobrý,“ přiznává Němec.

Natáčení Marku Němcovi zkomplikoval jeho vlastní syn.

Natáčení tohoto dílu Sestřiček, které proběhlo v červenci, Marku Němcovi zkomplikoval jeho vlastní syn. „Měl být na táboře, ale po dvou dnech se vrátil se zlomenou rukou. My ho milujeme, ale nepočítali jsme s ním, a začíná to být celé produkčně náročné, hádáme se doma, děti začínají zlobit, všechno je pro ně problém, všechno rozporují,“ povzdechl si po natáčení Marek Němec v létě, kdy se mu v kalendáři potkaly všechny zrušené jarní projekty.

Přesto návratu nelituje. „Můj návrat má několik důvodů. Jednak mám rád toho Hofbauera, to bych kecal, kdybych řekl, že to tak není. Pak mám Instagram a tam mi pořád někdo píše, abych se vrátil k Sabině Laurinové. A chybělo mi natáčení a lidé, které mám rád,“ vysvětluje Marek Němec.

Seriál Sestřičky sledujte každé pondělí a středu ve 20.15 na Primě!