Benátská! s Impulsem: Podívejte se na festival z výšky a potkejte hvězdy
Zdroj: herminapress

Benátská! s Impulsem: Podívejte se na festival z výšky a potkejte hvězdy

Vytvořeno dne 01.07.2022

 

Už za necelý měsíc se po dvouleté pauze zaviněné pandemií do veseckého areálu vrátí festival Benátská! s Impulsem. Kromě nabitého – tentokrát čistě česko-slovenského – hudebního programu bude jeho součástí již tradičně i řada doprovodných aktivit, letos si na své přijdou i milovníci adrenalinu. Kousek od hlavní stage bude postavena stometrová zipline, ani za jízdy tak návštěvníci nepřijdou o hudební zážitek.

„Další atrakcí, která bude vhodnější i pro celé rodiny, které na Benátskou jistě dorazí, bude ruské kolo. Z něho budou mít jako na dlani jak celý festivalový areál, tak i krásný výhled na Ještěd a okolní hřebeny Jizerských hor, říká ředitel Benátské! s Impulsem Pavel Mikez.

Benátská! není jen o skvělém hudebním zážitku, ale i o dobrém a rozmanitém jídle a dobrém pití. „Součástí bude nejen festivalová pivnice, ale i vinárna. Tam budeme nabízet kvalitní vína od českých i zahraničních vinařů. Snažíme se dlouhodobě ukázat, že hudební festival nemusí znamenat nekultivovanost, ať se to týká gastronomie, tak i prostředí“ doplňuje majitel festivalu a frontman skupiny Doctor P.P. Petr Pečený

Hudební program Benátské! s Impulsem i tentokrát nabídne mix hudebních matadorů a mladých interpretů. I letošní ročník začne ve čtvrtek „Večírkem pro nedočkavé“. Letošní hudební nálož zažehne Olympic a Petr Janda, který na festivalu oslaví jak své osmé kulatiny, tak 60 let Olympicu. Spolu s nimi na pódiu oslaví čtyřicátiny metalová legenda Arakain, půjde tedy o nezapomenutelný zážitek.

Další oslava jubilea připadne na sobotní festivalový večer, kdy na Benátské! s Impulsem zahájí celoroční oslavy svých šedesátých narozenin tradiční hvězda festivalu – Paľo Habera se svou skupinou Team. Kapela zároveň letos slaví 40 let od svého založení. Vybraní fanoušci navíc dostanou možnost se s kapelou Olympic a Paľem Haberou s celým Teamem setkat.

Kromě těchto legend samozřejmě na Benátskou! dorazí celá řada dalších skvělých interpretů – ať už to budou kapely Chinaski, Divokej Bill, Škwor, nebo Doctor P.P.. Na své si přijde i mladší generace, kdy vystoupí například vítězové Českého slavíka skupina Mirai nebo písničkář Pokáč; v Hudebním stanu Rádia Impuls pak zahraje třeba Objev roku Českého slavíka 21 Michal Horák, kapela O5 a Radeček, rapper Lipo, Atmo Music a řada dalších.

Letošní ročník festivalu Benátská! s Impulsem proběhne 28. 7. – 31. 7. 2022 v Liberci v areálu Vesec.