Blonďatý idol z Hollywoodu slaví narozeniny. Dámy, která jste ho nemilovala?
Zdroj: herminapress

Blonďatý idol z Hollywoodu slaví narozeniny. Dámy, která jste ho nemilovala?

Vytvořeno dne 18.08.2021

Dnes slaví 85. narozeniny jeden z idolů všech ženských generací, herec Robert Rerdford. Dámy, přiznejme si, která sympatického blonďáka nemilovala a tajně nesnila o jeho objetí?

Přitom se s Robertem Redfordem mohli filmoví fanoušci potkat v roce 2005 na karlovarském filmovém festivalu. Marek Eben na tu dobu exkluzivně pro Aplausin.cz zavzpomínal: „Robert Redford byl milý intelektuál s velkým rozhledem o umění a sympaťák na první pohled. Celý jeden večer jsme se spolu bavili o silnici č. 50, která vede přes Nevadu a Utah. My jsme ji totiž rok před tím s Markétou projeli a jak se ukázalo, Robert zná každou zastávku na té silnici, každou pumpu a je v souvislosti s touto oblastí velký patriot“

Blonďatý idol, který byl v časopise Playboy vyhlášen modelem století, se narodil 18. srpna 1936 v Kalifornii. Svůj filmový debut zaznamenal ve filmu War Hunt (1962). Tento film byl i hereckým debutem Sydneyho Pollacka, který potom, už jako režisér, obsadil Roberta Redforda do mnohých svých filmů. Vzpomínky na Afriku (1985), Elektrický jezdec (1979), Tři dny kondora (1975), Takoví jsme byli (1973).

Srdce fanynek si vydobilo hvězdné spojení Robert Redford a Paul Neumann ve filmu Butch Cassidy a Sundance Kid (1969) a Podraz (1973), za který byl Redford nominován na Oscara.

V roce 1977 byl požádán českým režisérem Oldřichem Lipský a Jiřím Brdečkou, aby jim zahrál Nicka Cartera ve filmu Adéla ještě nevečeřela. Původně chtěl roli přijmout, ale jeho agent přepočítal honorář z korun na dolary a na konec roli odmítl.