Bolek Polívka propojuje své divadlo se scénou zesnulého spolužáka Heřmánka. Diváci se mají na co těšit
Jako výhradní partneři vstupují po vzájemné dohodě do roku 2026 pražské Divadlo Bez zábradlí (DBZ) a brněnské Divadlo Bolka Polívky (DBP). Z mimořádného společenství obou scén, propojených jmény bývalých spolužáků z JAMU Karla Heřmánka a Bolka Polívky, budou těžit diváci v obou městech.
Divadla totiž nebudou měnit jen svá jeviště v brněnském Bílém domě na Žerotínově náměstí a pražském paláci Adria na Jungmannově ulici při hostování titulů ze svých produkcí, ale každou z připravovaných inscenací čekají také dvě premiéry – v Brně a v Praze. Pouze s minimálním časovým rozestupem tak uvidí každou z novinek Divadla Bolka Polívky nejprve publikum v Brně a posléze v Praze, a obráceně: Divadlo Bez zábradlí nabídne premiérový titul nejprve „domácím“ a poté v moravské metropoli.
„Jsme poctěni a máme velkou radost, že se k nám vrací Divadlo Bolka Polívky, a právě u nás najde svou pražskou domovskou scénu. A stejně tak se těšíme na úžasné brněnské publikum, kterému postupně představíme náš repertoár. Bolku, vítej! At’ se ti u nás pěkně hraje! Těšíme se na Tebe i na Tvé kolegy,“ uvedla Hana Heřmánková, umělecká ředitelka Divadla Bez zábradlí.
Cílem jedinečného propojení je poskytnout divákům lepší dostupnost kvalitních
inscenací. „Jsem moc rád, že naše divadlo bude hrát v Praze častěji. Těším se na setkání s diváky,“ vítá partnerství principál Bolek Polívka.
A na co se může pražské a brněnské publikum těšit v roce 2026?
Divadlo Bolka Polívky připravuje jako první premiéru nového roku autorský projekt Bolka Polívky Anděl v lihu, v němž vzdává hold svému příteli a dlouholetému hereckému partnerovi Jiřímu Pechovi. Vůbec poprvé bude Bolek Polívka účinkovat se všemi svými syny: Vladimírem, Janem a Františkem Antonínem.
Premiéra 30. ledna 2026 v Divadle Bolka Polívky v Brně. Pražští diváci uvidí tuto hru o dva týdny později, a to 13. února v Divadle Bez zábradlí v paláci Adria.
Už počátkem roku, a to 8. ledna 2026, přiveze Divadlo Bolka Polívky do Prahy Fichtl s Michalem Isteníkem a Pavlem Liškou a následně inscenaci DNA, kde se v rolích otce a dcery představí Bolek a Anna Polívkovi (12. ledna 2026).
V únoru pak do hlavního města zamíří Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain (15. února 2026) a 21. února „obklopené sólo“ Bolka Polívky Sága aneb Vizovský zázrak.
„V Bílém domě recipročně z produkce Divadla Bez zábradlí přivítáme 13. ledna komedii v režii Jiřího Menzela Kdes to byl(a) v noci?, v níž Jana Švandová a Zdeněk Žák hledají odpověď na zdánlivě jednoduchou otázku z názvu, která však v manželství může být jedna z nejtěžších. A 18. února si poprvé před našimi diváky budou vzájemně vyřizovat Účet tři přátelé v podání Martina Kubačáka, Jiřího Hány a Adama Vaculy. Krátce po pražské premiéře uvedeme jiskrnou komedii Noela Cowarda Soukromé životy s Janou Strykovou a Jiřím Hánou v hlavních rolích,“ upřesnila ředitelka DBP Kateřina Komárková.
Zdroj: Divadlo Bez zábradlí
Nejčtenější články






