Hynek Čermák chce od Vladimíra Polívky Milión. Podmínky jsou tvrdé
Zdroj: Se svolením Divadlo Bez zábradlí

Hynek Čermák chce od Vladimíra Polívky Milión. Podmínky jsou tvrdé

Vytvořeno dne 19.09.2022

Divadlo Bez zábradlí zahájilo 31. sezónu premiérou hostující inscenace Synagoga Concerts, s.r.o., s názvem Milión. Jednoaktová originální komedie o řediteli divadla, kterému červotoč sežral jeviště, a on teď shání na opravu milion euro, je skvělou příležitostí pro dva mimořádné herce – Hynka Čermáka a Vladimíra Polívku.

„Jednou mi kamarád vyprávěl příběh, který se skutečně odehrál a v základních podobách nastínil situaci setkání světa peněz a umění, jež připomíná tu ze hry Milión. Moc se mi ta historka líbila a dlouho jsem ji nosil v hlavě. Potom na jaře roku 2020 přišla první vlna covidu. Když jsem po pár měsících konečně odvedl děti do školy a do školky, lehl jsem si doma na gauč a napsal Milión asi během tří týdnů. Ani nevím jak. Zkrátka jsem začal psát a pak jsem najednou věděl, že je to hotové,” vysvětluje autor a režisér hry Vilém Dubnička. „Divadlo Bez zábradlí nás vzalo pod svá křídla a my věříme, že tam Milión poletí. Je to bezvadný prostor, kam komedie tohoto typu patří a daří se jí tam. Jsme rádi, že jsme součástí nové tváře divadla. Já sám jsem v Divadle Bez zábradlí několik let účinkoval v hostující inscenaci S tvojí dcerou ne, a tak jsem v tom divadle trochu jako doma. Jsem rád, že se tam můžu vrátit s naším Miliónem.”

Divadlo Bez zábradlí připravuje dramatizaci filmu Okupace (2021), oceněného čtyřmi Cenami české filmové kritiky a třemi cenami Český lev. 

Na podzim uspořádá Divadlo Bez zábradlí akci, která bude zaměřena na duševní zdraví. Pro návštěvníky bude přichystán bohatý program ve formě fotografické výstavy, kterou zastřešuje Art Movements, z.s., přednášek, workshopů, prodejních stánků s výrobky klientů neziskové společnosti BONA, o.p.s. a dalšího kulturního programu.

Poslední listopadovou sobotu se Divadlo Bez zábradlí zapojí do jubilejního desátého ročníku Noci divadel, který letos nese podtitul „Hrdinové”. Program nabídne divadelním příznivcům scénické čtení, diskuzní panel a divadelní představení. Uskuteční se také tradiční Vánoční tržíček, který Divadlo Bez zábradlí pořádá ve spolupráci s Nadačním fondem Slunce pro všechny již desátým rokem. V Pasáži Adria se u vánočního stromu sejdou společně naši herci s klienty nadace, aby nabídli návštěvníkům cukroví, výrobky a vánoční dekorace, které byly vyrobeny v chráněných dílnách Nadačního fondu Slunce.