Zbožňovaný Jiří Bartoška: Jak se vypořádá s tajemstvím starým skoro čtyřicet let?
Zdroj: MOJOFilm

Zbožňovaný Jiří Bartoška: Jak se vypořádá s tajemstvím starým skoro čtyřicet let?

Vytvořeno dne 29.07.2021

Na konci září přijde do kin další režijní počin úspěšného scenáristy a dnes už i režiséra Petra Kolečka s názvem Zbožňovaný. Komedie, ve které si hlavní roli zahrál Jiří Bartoška, se zaobírá tématem dlouhodobé nevěry a jejích následků. Jak je vidět v teaseru, Bartoškovi zdatně sekundují Zuzana Kronerová a Ivana Chýlková jako manželka a milenka.

Kromě ústředního trojúhelníku se ve filmu objeví také Jiří Langmajer, Petra Hřebíčková, Štěpán Kozub, Taťjana Medvecká, Lukáš Melník, Kryštof Michal nebo Martina Czyžová. „Jsem rád, že máme tak skvělé obsazení. Tihle herci pro mě byli inspirací, a tak se upravovalo ještě i na place,“ vysvětlil scenárista a režisér Petr Kolečko, který pro inspiraci tentokrát sáhl do své rodiny. „Ten příběh je inspirovaný mým dědou, a to při rozhodování, zda znovu režírovat, hrálo docela zásadní roli,“ dodal Kolečko.

Sám vidí jedno z témat filmu v citacích svých postav. „Farář Kryštof Michal a Zuzana Kronerová ve scéně v kostele prohlašují: S pýchou není láska sestra a Když miluješ, nemůžeš za to nic chtít. Svými někdy nelaskavými prostředky jsem se tentokrát snažil sdělit nějakou laskavější zprávu. Ten film je hezký, rodinný, o lásce, ale občas to herci okoření nějakým ‚hovadštějším’ vtipem v tom nejlepším slova smyslu. A to nejen pánové Bartoška, Langmajer nebo Kozub, ale i ženský ansámbl,“ dodal režisér.

Premiéra filmu Zbožňovaný je plánována na 23. září 2021.

 

 

 

Default User Image
Dana Sovová, 01.08.2021 09:41
Zbožňovaný? No jak kým, námi tedy určitě ne, právě naopak !