Petr Kolečko dotočil nový film: Bartoška, Chýlková, Krónerová, Langmajer...
Zdroj: MOJOFilm

Petr Kolečko dotočil nový film: Bartoška, Chýlková, Krónerová, Langmajer...

Vytvořeno dne 01.11.2020

V minulých dnech skončilo natáčení nového filmu scenáristy a režiséra Petra Kolečka Zbožňovaný (pracovní název Božský děda) s Jiřím Bartoškou v titulní roli. V komedii o tom, že vaše tajemství vás nakonec vždycky dostihnou a ten, kdo žije s nevěrou, musí počítat s následky, se sešla vybraná herecká sestava. Vedle Jiřího Bartošky také Zuzana Kronerová, Ivana Chýlková, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer nebo Štěpán Kozub.

„Jsem vděčný, že se podařilo dát dohromady takové skvělé obsazení. Už v přípravách jsme s herci jejich role probírali a já jsem otevřený připomínkám, nemám problém text změnit, pokud je to ku prospěchu věci. I při samotném natáčení se stávalo, že jsme třeba upravovali dialogy, tak, aby se v nich cítili komfortně. Rozhodně nehodlám herce do něčeho instalovat, naopak jsou pro mě inspirací,“ říká scenárista a režisér Petr Kolečko.

Uznávaný a všemi oblíbený pediatr Zdeněk (Jiří Bartoška) jde do důchodu. Celý život byl vyhlášeným lékařem okresní nemocnice a nyní se těší na zasloužený odpočinek. Ještě víc se však těší jeho rodina – manželka Olga (Zuzana Kronerová), která se už nemůže dočkat až o něj bude pečovat, stejně tak jako jeho dcera Zuzana (Petra Hřebíčková), jejíž manželství s Karlem (Jiří Langmajer) se nedávno rozpadlo.

Nejvíc nadšená je však Zdeňkova vnučka Aneta (Martina Czyzová), která dědu vždy považovala za svůj velký vzor a píše o něm seminárku do školy.

Jenže Jiří Bartoška není tak dokonalý, jak se zdá. Má jedno velké tajemství.

Jenže Zdeněk není tak dokonalý, jak se zdá. Má jedno velké tajemství. Už téměř 40 let udržuje milenecký poměr s ortopedkou Danou (Ivana Chýlková). A Dana samozřejmě očekává, že na ni teď bude mít konečně víc času.Na Zdeňka tak čekají pěkně horké chvilky a rozhodně ne bezstarostná pohoda, kterou si plánoval...

Úspěšný scenárista a držitel Českého lva pro nejlepší scénář za film Masaryk Petr Kolečko se po svém debutu, divácky úspěšné komedii Přes prsty, posadil podruhé na režijní židli. Jedním z hlavních důvodů bylo i to, že film je z velké části skutečným příběhem z jeho rodiny. „Mám k tomu příběhu osobní vztah, je inspirován mým dědou, a to při rozhodování, zda znovu režírovat, hrálo docela zásadní roli,“ říká Petr Kolečko.

Natáčení probíhalo během srpna a září v Praze a okolí a film se podařilo dokončit těsně před vyhlášením bezpečnostních opatření vlády. „Jsem rád, že i v téhle době se podařilo film dotočit a nyní budeme mít dostatek času na střih a dokončení, protože tahle část má v sobě hodně  dramaturgické práce, která je mi blízká,“ říká Petr Kolečko.

Premiéra filmu Zbožňovaný je plánována na léto nebo podzim příštího roku. Film vzniká v produkci společnosti MOJOFilm s.r.o, producentů Pavla Páska a Igora Konyukova. Koproducentem je Česká televize, do kin uvede distribuční společnost Bioscop.