Veronika Žilková: Politika je prolezlá kariéry chtivými slečnami!
Zdroj: TV Prima

Veronika Žilková: Politika je prolezlá kariéry chtivými slečnami!

Vytvořeno dne 24.02.2024

Jestli někdo z herců seriálu Sedm schodů k moci, který je inspirován skutečnými politickými kauzami, něco ví o tom, jak to chodí ve světě politiky, je to Veronika Žilková. Roky po boku ministra ji naučily. Nyní o tom, jak moc reálný je motiv seriálu, herečka promluvila.

Příběh Anny Malé, která kariérně stoupala přes postele mocných mužů, je herečce blízký. „Já ten příběh znám, tyto dívky se neustále v tomto prostředí pohybují. Je mnoho ambiciózních slečen, které použijí tento postup vzhůru. Myslím si, že příběhů mladých dívek, které se rozhodnou svůj kariérní postup hnát přes postel, je po celém světě mnoho. V některých zemích, když praskne taková kauza, se to řeší jako morální poklesek. Naše společnost to ale poměrně toleruje. Takže ještě pořád na ten Západ asi nepatříme,“ myslí si Veronika Žilková a kvituje herectví hlavní představitelky Evy Podzimkové.

„Evička je výborná herečka a hraje přesně to, co mocným mužům imponuje a na co je ty vdavek chtivé a kariéry chtivé dívky dostanou. A to je jakási křehkost a hraná falešná bezradnost, oči srny. Tyhle laně mají muži, kteří prošli chutí k moci a bývají velmi dobře finančně zajištěni, velmi rádi. Ty laně se pak ale promění, a oni koukají. Ale co svět světem stojí, mocní muži mají pro tento typ zlatokopek přitažlivost. Je to jakési afrodiziakum,“ říká herečka.

Scénář seriálu, inspirovaného skutečnými politickými kauzami, považuje za víc než reálný. To teda opravdu není pohádka. Ta krutost, vypočítavost, korupce a klientelismus jsou podávány tak, aby to lidé vůbec pochopili. Po zhlédnutí tohoto seriálu se mnoha divákům a voličům otevřou oči. A je úplně jedno, za kterou polickou stranu ten politik je. Ta moc je něco omamného. Je těžké tomu nepodlehnout a téměř všichni tomu podlehnou,“ myslí si Veronika Žilková, která v seriálu získala roli vedoucí parlamentní jídelny.

„Není žádné tajemství, že jsem byla mnoho let manželkou člena vlády. To prostředí přitahuje lidi, kteří pro to musí mít předpoklady, tvrdost a neempatii. Politika vyžaduje tvrdé lokty a schopnost hrátek. Prostě politika se musí domlouvat. Je to prostředí, které jsem velmi ráda opustila, a vím, že už se do něj nikdy nevrátím,“ tvrdí Žilková.

 

 

 

Default User Image
Gabriela, 24.02.2024 13:50
To se divím, že Agátě ještě "nezařídila" nějakého toho politika....
Default User Image
Karel, 26.02.2024 16:58
Veroniku mám rád ,zahrála to skvěle a často se usmívá,je boží .