Podvedená Eliška Balzerová! Herečka prozradila křivdu starou 45 let
Zdroj: herminapress

Podvedená Eliška Balzerová! Herečka prozradila křivdu starou 45 let

Vytvořeno dne 27.03.2024

Herečka Eliška Balzerová má dodnes v živé paměti, jak natáčela nahou scénu ve filmu Zlatí úhoři. Slavnou scénu, během které se Eliška Balzerová koupe nahá v přírodě, původně točit neměla, režisér Kachyňa ji k ní přiměl podvodem.

„Měla jsem se tam koupat v takové tůni. Pan režisér Karel Kachyňa mi řekl, že budu muset do té vody nahá. Říkala jsem, že to je vyloučený, že bych nastydla. Vymlouvala jsem se. Tak řekl, že dobře, že místo mne bude kaskadérka. Druhý den přišla taková dívka, promiňte mi, ale to byla hlava-prdel-podlaha. Říkal, že nikoho jiného nesehnali. Došlo mi, že si každý bude myslet, že jsem to já. Takže jsem řekla: rejžo, jdu do naha! To jsem tehdy ještě mohla,“ usmívala se Eliška Balzerová.  

Karel Kachna své herečce řekl, že pošle celý štáb na oběd a ožehavé scéně bude přítomen jen kameraman. „Pan Kachyňa byl jako můj táta, bydleli jsme naproti sobě, takže jsem se před ním nestyděla. Už mě viděl v okně. Jsme měli okna blízko. Statečně jsem vlezla do té vody, hodila jsem na sebe osušku a na druhé straně z pláně mi celý štáb tleskal. Všichni tam byli. Takhle mě podvedl,“ vzpomíná na pětačtyřicet let starou událost Eliška Balzerová v 7 pádech Honzy Dědka.

Video soubor

Zdroj: TV Prima