Daniel Landa terčem vandalů: Rozmlátili mu okno, ale lidé pro jeho rozhořčení pochopení neměli!
Zdroj: herminapress

Daniel Landa terčem vandalů: Rozmlátili mu okno, ale lidé pro jeho rozhořčení pochopení neměli!

Vytvořeno dne 19.05.2026

Neznámý útočník rozbil zpěvákovi Danielovi Landovi (57) okno v pražském domě. Landa se rozhodl, že výsledek práce vandalů zveřejní. Někteří lidé s ním soucítili, ale další pro jeho rozhořčení pochopení neměli. 

"Souhlasit se mnou mnozí nemusí, ale tohle je, myslím, zbytečný. Všichni trochu uberte. Tak nějak to potom může zvyšovat napětí, když jde o klid rodiny," napsal k rozbitému oknu Daniel Landa s tím, že to nebyl rozhodně první incident s rozbitým oknem. 

"Tohle není míčem, není to poprvé, nejde jen o okna, verbální noční útoky jsou naprosto na denním pořádku a já si fakt nestěžuju. Jenom tím příspěvkem říkám, že bych už s tím raději pomalu přibrzdil," reagoval na komentáře, ve kterých se psalo, že se nemuselo jednat o cílený útok, ale zkrátka podle některých mohl jít kolem jeho domu jen nějaký idiot. 

Landa se často vyjadřuje ke společenskému dění a našli se i tací lidé, kteří si dokonce myslí, že si za to může sám. "Kdo seje vítr…," napsal další. "Možná to s vámi nemá nic společného, jen prostě okolo šel debil," pokračovali další. 

"Další debil, co do všeho tahá politiku," rozvášnil se pán Petr, který je přesvědčený o tom, že by se umělec neměl vyjadřovat k politice.  Zpěvák Daniel Landa se proslavil jako člen skupiny Orlík, která vznikla na konci 80. let. Hlavními tvářemi byli Daniel Landa a David Matásek.

Zdroj: Aplausin.cz, Facebook.com