David Deyl poprvé v Lucerně! Splněný sen se blíží
Zdroj: Se svolením Ondřej Pýcha

David Deyl poprvé v Lucerně! Splněný sen se blíží

Vytvořeno dne 27.09.2021

Událost podzimu je za dveřmi. David Deyl bude pro své příznivce koncertovat již 7. října ve Velkém sále pražské Lucerny. Osobitý skladatel, textař a zpěvák zazpívá své úspěšné hity. Davidovým speciálním hostem bude zpěvačka a herečka Monika Absolonová.

Král tuzemských milostných balad David Deyl si koncertem v pražské Lucerně splní svůj velký sen. „I když se otevřely nové krásné a technologicky dokonalé koncertní sály, tak si pražská Lucerna má zcela zvláštní genius loci a drží si magii místa, které je pro každého muzikanta vrcholem. Vystřídali se v ní ti nejlepší zpěváci a kapely za posledních sto let. Pro mě byl vždy největší hvězdou spjatou s Lucernou jednou provždy Karel Gott, který jí byl ovšem několikrát nevěrný s O2 Arenou. A teď se k těmto hvězdám přidám i já. Je to úžasné, ale zároveň i stresující. Mám trému! Ale věřím si, protože mám co nabídnout!“ říká David Deyl.

Během koncertu zahraje a zazpívá svoje největší hity – např. Akorát, V ozvěnách, Počítám, Mít tě blíž, Naděje se vrátí, Ahora, Dvě srdce… Uvede také písně z muzikálů Kočky, Bídníci a Evita nebo novinky, které připravuje na zbrusu nové album. Zpěváka doprovodí klavírista Václav Krahulík, kapela pod taktovkou Marcuse Trana a Epoque Quartet. Vystoupí také zpěvačka Monika Absolonová, se kterou David zazpívá jejich publikem milovaný duet Budu tu stát. A chybět nebude ani dětský sbor Českého rozhlasu pod vedením Věry Hrdinkové.

Se svými fanynkami to David Deyl umí jako málokdo. „Jsou báječné a stojí mi věrně po boku už pěknou řádku let. Jsou mi oporou doslova ve všem i proti všem! Jsem za ně osudu moc vděčný,“ pěje doslova ódy na své příznivkyně David Deyl.

Slibně se rozvíjí i jeho pěvecká kariéra ve španělsky mluvících zemích. Z Kolumbie dorazí do Prahy kvůli Davidově Lucerně dvě jeho příznivkyně, z andaluské Almeríe pak přiletí pět tisíc kilometrů na koncerty v Jablonci nad Nisou a v Praze Davidovi naprosto oddaná Isabel. Je členkou španělského fan klubu, který se zasloužil o to, že Davidův španělsky zpívaný hit Ahora má na Spotify přes 5 milionů streamů.

Díky svému neotřelému nápadu, který se uskuteční právě 7. října na koncertě v Lucerně, pošle David nezanedbatelnou finanční částku na konto projektu Charita ČR - Naděje se vrátí na pomoc rodinám, které přišly o jednoho z rodičů během covidové pandemie. „Proč? Protože pomoc a naděje jsou protikladem neštěstí a ztrát,“ upřesňuje David. Ten se navíc doživotně vzdal všech poplatků, tzv. royalties, které by získal za každé zahrání jeho písně Naděje se vrátí v médiích a ty už budou navždy chodit na konto pojmenované podle této písně.“ Zároveň poputuje každých sto korun z klasicky prodané vstupenky na Deylův koncert v pražské Lucerně na pomoc obětem tornáda na Jižní Moravě. „Raději už jsme poslali předem zálohu sto tisíc korun, protože tamní lidé naši pomoc stále potřebují,“ říká producent koncertu Tomáš Ságl.