Do českého filmu vložili filmaři vzácný přírodní jev! Naposledy ho bylo možné pozorovat před 800 lety
Zdroj: Bioscop

Do českého filmu vložili filmaři vzácný přírodní jev! Naposledy ho bylo možné pozorovat před 800 lety

Vytvořeno dne 19.12.2020

 

Romantickou vánoční komedii Přání Ježíškovi natáčí tvůrci zejména v Brně a Praze od poloviny listopadu. Do svého plánu nyní zahrnuli i pozorování oblohy. „Planety Jupiter a Saturn jsou od začátku prosince vidět jako dva zářící body na obloze hned po západu slunce a až do 21. prosince se k sobě budou přibližovat tak, jako se to už téměř osm set let nestalo. A to přece musíme mít ve filmu. Naposledy byl tento jev vidět v roce 1226 a bude zase za dalších šedesát,“ upřesnil producent Adam Dvořák. „A pokud se divákům nepoštěstí vidět Betlémskou hvězdu letos, nemusí zoufat. Na konci listopadu 2021 ji uvidí v kinech,“ dodal.

Ve snímku, který režíruje slovenská režisérka Marta Ferencová, se objeví například Richard Krajčo, Elizaveta Maximová, nebo Hana Vagnerová. „Je to taková pohádka pro dospělé. Tu člověk občas potřebuje, aby zjistil, že věci jsou ještě v pořádku,“ svěřil se představitel Mikuláše Richard Krajčo. Ten se ve filmu potká například s Elizavetou Maximovou. „Doufám, že tenhle film zahřeje, pohladí a dojme,“ představila snímek herečka, ztvárňující postavu Nely. Její kamarádku si ve filmu zahraje Hana Vagnerová. „Moje Sylvie je taková holka od rány a se životem se, na rozdíl od Nely, moc nepáře,“ vysvětlila herečka.

Ve filmu Přání Ježíškovi se objeví například taky Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Jiří Langmajer, Anna Polívková, Petr Vaněk, Matěj Hádek, Táňa Pauhofová, Veronika Kubařová či Jiří Burian aka Kapitán Demo. Před kameru se vrací i dětská herečka Valentýna Bečková, která zazářila ve filmu Příliš osobní známost, či Veronika Marková známá ze snímku Bourák.