Známe Anděly mezi zdravotníky 2020! Poděkování však patří všem!
Zdroj: herminapress

Známe Anděly mezi zdravotníky 2020! Poděkování však patří všem!

Vytvořeno dne 18.12.2020

 

První ročník projektu Anděl mezi zdravotníky 2020 si pro svůj slavnostní večer nevybral dobrou dobu. Místo toho, aby vyhlášení Anděla mezi zdravotníky tleskalo plné náchodské divadlo, proběhlo finále pouze formou natáčení a za přísných hygienických podmínek. Každý, kdo se natáčení finále 11. prosince zúčastnil, absolvoval u vchodu test na covid-19, roušky a desinfekce byly samozřejmostí. Pozvaní hosté seděli v sále po dvojicích a s dostatečných rozestupem od ostatních návštěvníků. Organizace se tradičně ujal prezident soutěže David Novotný za podpory ART4Promotion a Města Náchod. Všichni se shodli, že tak zvláštní atmosféru soutěže ještě nezažili.

Dvanáctka finalistů a finalistek, která reprezentovala všechny pracovníky napříč zdravotnickými profesemi, si však toto setkání užila. Nejenže absolvovali letní soustředění v Chateau Šanov, ale ze slavnostního večera si každý odnesl pamětní skleněnou plaketu a dárkové tašky od sponzorů soutěže. Vítěz si pak zahraje v primáckém seriálu Sestřičky a společnost Autobond Group a.s. mu na rok zapůjčí automobil Kia Sportage.

A kdo si odnesl titul Anděl mezi zdravotníky 2021?

1. místo: František Ždichynec - soutěžící číslo 9, lékař, Zdravotnická záchranná služba hl. města Prahy, bývalý ředitel

2. místo: Veronika Lukášová – soutěžící číslo 2, psychoterapeutka a vedoucí přijímací kanceláře, Schrottovy léčebné lázně Dolní Lipová

3. místo: Kristýna Herrmannová – soutěžící číslo 10, lékařka infektolog, Nemocnice Na Bulovce, Klinika infekčních, tropických a parazitálních nemocí

Cenu Sympatie Anděl mezi zdravotníky si odnesli:

Jana Novotná – soutěžící číslo č.12 – zdravotní sestra z Ústavu pro péči a matku v Podolí

František Ždichynec - soutěžící číslo 9, lékař, Zdravotnická záchranná služba hl. města Prahy, bývalý ředitel

Irena Al Masani – studentka VI. ročníku 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, obor všeobecné lékařství

David Novotný udělil Cenu ředitele soutěže Anně Skalické, vrchní laborantce z FN Motol Praha, dlouholeté pracovnici České asociace sester a dobré duši, která Davida Novotného podporuje na všech jeho soutěžích a projektech.

 

František Ždichynec neztrácel humor ani těsně po soutěži: „Já jsem Anděl, už mi pučí křídla. Bylo to skutečně překvapení. Musím to vstřebat. Místy jsem se bavil, místy jsem se ptal sám sebe, co tu dělám. Šampáňo nebouchnu, protože jsem po infekční hepatitidě, ale na záchrance asi jo. Je tu se mnou ředitel, tak se zeptejte jeho,“ smála legenda pražské záchranné služby, která navíc převzala z rukou Kateřiny Zemanové šek od Nadačního fondu Miloše Zemana pro pražskou záchranku na 100 000,- pro pomoc v boji s důsledky koronaviru.

Pozvání na 1. ročník Anděl mezi zdravotníky přijali např. dcera prezidenta republiky Kateřina Zemanová, hlavní sestra ČR Alice Strandová, ministryně pro místní rozvoj ČR Klára Dostálová, starosta města Náchod Jan Birke, člen představenstva Hospodářské komory ČR Radek Jakubský, profesor Roman Prymula a další významné osobnosti kulturního, společenského a politického života.

Zakladatel a ředitel soutěže David Novotný mohl být spokojený. „Je hodně těžké vybrat jednu osobu, protože si ocenění zaslouží všichni, kdo se starají o zdraví a pomáhají lidem. Kvůli covidu bylo nelehké dokončit letošní ročník Anděla mezi zdravotníky natáčením slavnostního večera. Ale když jsem dostal pochvalu od profesora Prymuly, že náchodské divadlo bylo v tu chvíli nejzdravější místo v republice, věděl jsem, že mám vyhráno. Musím poděkovat týmu, účinkujícím a finalistům, že jsme to všechno zvládli. Však se diváci mohli podívat, jak Anděl probíhal. 18. prosince od 18 hodin šel záznam na internetu a sociálních sítích: FTVPrima, ShowTime, ceskenoviny.cz, iprima.cz, iDNES.cz, aplausincz, extracz, expres.cz, Florencecasopis, zezdravotnictví.cz.“

 

 

 

Default User Image
Tomáš Kostelecký, 19.01.2021 06:01
MUDr František Ždichynec 29.2. 1944 , držitel propůjčeného bytu StB, držitel bytu StB, krycí jména Vinice, Kubeš,
Registrující útvar : X. správa FMV, II. odbor, 2. oddělení.
Registrační číslo : 20698
Registrován dne : 18.12. 1980