Dojatý zpěvák Roman Tomeš. Muzikál Anděl Páně ve skvostném obsazení odstartoval Vánoce v karlínském divadle
Zdroj: herminapress

Dojatý zpěvák Roman Tomeš. Muzikál Anděl Páně ve skvostném obsazení odstartoval Vánoce v karlínském divadle

Vytvořeno dne 27.10.2023

Premiérou muzikálu Anděl Páně odstartovalo Hudební divadlo Karlín pravé Vánoce. Na kouzelně pohádkové scéně nechyběli Matla Petronel, čertovsky přitažlivý Uriáš, spravedlivý Bůh, vychytralí Klíčnice a Správce, hodná Dorotka a hrabě Maxmilián. Toho si zahrál a zazpíval Roman Tomeš a těsně po premiérové děkovačce zářil jako sluníčko.

„Já jsem dojatý. Anděl Páně je pohádka nejen pro diváka, ale i pro herce. Tady se setkala silná enkláva herců, zpěváků a talentovaných lidí. Během léta tady vznikla soudržná rodina a my sem chodíme jako domů. I přesto, že to byla premiéra, tak jsme odhodili stres a užili jsem si to, jak jsme nejlépe mohli. Proto zářím, protože jsem šťastný,“ usmíval se Roman, který má v muzikálu ještě jednu roli, v které ho nepoznala ani jeho vlastní maminka. „Do chvíle, než jsem zazpíval a promluvil, vůbec netušila, kdo to je.  To je dobře, pro diváka je to otázka, kdo zpívá tu první velkou písničku.“

Dvojroli Pán Bůh/Rychtář si zahrál živoucí legenda Jiří Korn, režie se ujal uznávaný Martin Čičvák, hudbu a text složil Ondřej Gregor Brzobohatý, a to vše vzniklo na námět Lucie Konášové. Co jméno to pojem. „Je to nádhera. To jsou legendy, kterých si vážím a respektuji je. A ne jenom já, ale všichni k tomu dílu přistupujeme s velkou pokorou a Jiří Korn nám jde příkladem. On zná jména všech kolegů na jevišti, lidí z company. Váží si lidí kolem sebe a je pro mladé obrovským vzorem,“ uvedl Roman Tomeš a na otázku, jestli má už vánoční náladu, se rozhlédl po jevišti a klukovsky se rozesmál.

„Podívejte se kolem, všude sněží. I když jsme zkoušeli v parném létě, cítili jsme Vánoce.  Ano, mám vánoční náladu, takovou tu hezkou, bílý sníh, dárky, pohodu.“

Roli Petronela premiérově odehrál Ondřej Rychlý, Uriáše Marek Lambora, Dorotku Kristýna Daňhelová, Jiří Korn si střihl dvojroli Pán Bůh/Rychtář. V roli Klíčnice byla skvělá Anna Fialová a Správce si zahrál Petr Vaněk. Pannu Marii zahrála Veronika Khek Kubařová a Ježíška malý Filip Procházka.

Osoby a obsazení: Petronel: Ondřej Rychlý, Filip Hořejš. Uriáš: Marek Lambora, Jan Sklenář. Dorotka: Kateřina Marie Fialová, Daňhelová Kristýna, Ines Ben Ahmed. Pán Bůh / Rychtář: Jiří Korn. Hrabě: Lukáš Janota, Roman Tomeš. Správce: Viktor Javořík, Petr Vaněk. Klíčnice: Anna Fialová, Karolína Vágnerová. Panna Marie: Veronika Khek Kubařová, Radka Coufalová. Ježíšek: Filip Procházka, Tobiáš Skružný, Prokop Křenek.

Video soubor

Zdroj: Aplausin.cz