Fanoušci se dočkali! Točí se 3. řada jednoho z neoblíbenějších krimi seriálů
Zdroj: Česká televize

Fanoušci se dočkali! Točí se 3. řada jednoho z neoblíbenějších krimi seriálů

Vytvořeno dne 06.07.2021

 

Česká televize se pustila do natáčení další řady krimiseriálu Případy 1. oddělení. Scénář oblíbené kriminálky vychází z opravdových zločinů. Scénář napsal bývalý kriminalista Josef Mareš s novinářem Janem Malindou.

Herec Petr Stach, coby Anděl, se vrátil na natáčení po šesti letech. „Když mi kreativní producent Michal Reitler zavolal, že by se pokračovalo a ptal se, jestli bych pokračoval, tak jsem samozřejmě řekl, že chci. Když mám možnost sledovat práci skutečných policistů a poslouchat vzpomínky, tak je obdivuji, protože práce, speciálně na těch vraždách, není nic radostného. Mají můj velký obdiv, že si to netahají domů a jsou schopni normálně žít. Protože věci, co vidí, to je pro otrlé,“ řekl mimo jiné Petr Stach v reportáži pro ČT 24.

Znovu se potkáte s kriminalisty Kozákem, Andělem, Pražákem, Sršněm, Plíškem, v podání Ondřeje Vetchého. Petra Stacha, Filipem Blažkem, Miroslavem Vladykou, Bolkem Polívkou. Režie se opět ujal Peter Bebjak.

První Případy 1. oddělení uvedla ČT v roce 2014, pak pro velký úspěch následovala druhá série. Náměty epizod vycházejí ze skutečných polistopadových zločinů.