Kdo bude v seriálu Případy 1. oddělení velet na krajském ředitelství za odcházejícího Igora Chmelu? Bude to Vetchý nebo Polívka?
Zdroj: Česká televize

Kdo bude v seriálu Případy 1. oddělení velet na krajském ředitelství za odcházejícího Igora Chmelu? Bude to Vetchý nebo Polívka?

Vytvořeno dne 20.10.2022

Pro partu kriminalistů z 1. oddělení snad otázka nejzásadnější. Kdo v dalším dílu populárního seriálu České televize vystřídá dosavadního krajského velitele Igora Chmelu alias plukovníka Dušana Vránu na jeho pozici?

Nejvhodnější osobou jak pro diváka, tak pro seriál samotný, se jasně jeví Ondřej Vetchý, co by major Tomáš Kozák. Byl by to logické, ale také spravedlivé, dosadit ho na tento vrcholný policejní post. Co si budeme povídat. Nicméně Kozák má okolo sebe další schopné postavy a tak si s námi tipněte, kdo další by mohl tuto funkci obsadit

Nejdříve budeme vyřazovat: Miroslav Vladyka coby popleta a smolař kpt. Víťa Sršeň jistě nikoho z vás, čtenářů, nenapadne. I když na druhou stranu se domnívám, že v kontextu s českou povahou, by ho jen tak pro legraci na toto místo obsadil nejeden z diváků. Jako groteska, proč ne.

Dosluhující Miroslav Hanuš (kpt. Josef Korejs) a nováčci Barbora Bočková (Anna Čulíková) a Juraj Loj (kpt. Jiří Netík) z logiky příběhu též nepřipadají v úvahu. Jistě, mnozí z diváků, (mě nevyjímaje) by si přáli, aby se zde objevila jako pověstná deux ex machina postava majora Václava Plíška v podání Bolka Polívky coby nového Krajského ředitele Jedno divácké oko by nezůstalo suché. Ne, tohle se opravdu nestane. Nebo…?

Nakonec nám zůstaly dvě postavy, o kterých je nutné uvažovat jako o potencionálních kandidátech na výše uvedenou funkci krajského ředitele. Petr Stach coby kpt. Petr Anděl a Filip Blažek alias kpt. Martin Pražák. Není nutné o nich moc podrobně psát. Všichni je známe již od prvního dílu první série a chtělo by se věřit, že teď když vrcholí třetí (závěrečná) série Příběhů 1. oddělení by si alespoň jeden z nich zasloužil povýšení do ředitelské funkce a mnozí diváci by si jistě pomysleli, že zase jednou zvítězila poctivá práce (Och, jak naivní).

A pak je tu ještě poslední moment, který tak trochu vychází z historických souvislostí tykající se samotných autorů seriálu a také postav vystupujících v dílech minulých. I tam je nutné (mimo jiné) hledat informace o faktu, kdo si nakonec možná sedne na židli po Igoru Chmelovi.

Schválně si tipněte nebo se pusťte do vlastního vyšetřování a vaše závěry nám napište do diskuze pod tento článek. Byť nesmíme ani naznačovat (řečeno slovy klasika), stačí si jen poněkud namáhat hlavu a výsledek se dostaví.         

 

 

 

Default User Image
Josef Blaha, 20.10.2022 14:48
To bude ta velitelka,se kterou se Kozak zhadal u Chmely alias Vrany.
Default User Image
Petr, 20.10.2022 15:15
Jasně. Bude to ta kráva, která velí policii na Praze 5 (nebo kde) a kurví její práci.
Default User Image
Nessuno, 20.10.2022 15:40
Přesně tak :-) stačí mrknout na ČSFD do galerie fotek příštího dílu :-)
Default User Image
iva, 21.10.2022 09:43
Nebo stačí mrknout na Wikipedii :-)
Lucie Štěpánková plk. JUDr. Radka Drápová, M.B.A (od 3. řady), bývalá ředitelka 3.obvodu, nová ředitelka městské správy a Pražské policie