Fotožurnál: Poslední rozloučení s Vašo Patejdlem. Loučí se rodina, kolegové, fanoušci
Zdroj: herminapress

Fotožurnál: Poslední rozloučení s Vašo Patejdlem. Loučí se rodina, kolegové, fanoušci

Vytvořeno dne 30.08.2023

Dnes se rodina, přátelé, kolegové a známí loučí se s hudebníkem, textařem, zpěvákem Vašo Patejdlem.

Spoluzakladatel skupiny Elán zemřel 19. srpna 2023 po krátké těžké nemoci ve věku 68 let. Poslední rozloučení se koná v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Praze-Strahově. 

Možnost rozloučit se s Vašo Patejdlem má také fanoušci a široká veřejnost. Pro fanoušky a veřejnost bude k dispozici areál Strahovského kláštera, kde bude zajištěn živý přenos ze smutečního rozloučení.

Manželka Miluše Patejdlová se na sociální síti vyjádřila k nečekanému odchodu manžela: „Mého manžela zasáhla nečekaně, a především zcela skrytě, velmi zákeřná nemoc. Jeho odchod byl zapříčiněn důsledkem celkového vyčerpání organismu při progresi zákeřného zhoubného onemocnění slinivky břišní. Diagnózu mu lékaři oznámili 14 dní předtím, než nastal onen osudný den. Nejprve o své nemoci věděl jen sám Vašo a já, následně pak jeho tři synové. Manželovo srdce dotlouklo v brzkých ranních hodinách v sobotu 19. srpna 2023. Vašo odešel obklopen svými nejbližšími.“ 

Odchod Vašo Patejdla je o to smutnější, že Elán chystal na konec září 2024 velkolepé hudební vystoupení, kde se měli slavit sedmdesátiny Jožo Ráže, tak Vašo Patejdla.