Herec Filip Kaňkovský koncertem oslaví 20 let své kapely, která se pyšní Cenou Anděl
Zdroj: Se svolením kapely Green Smatroll

Herec Filip Kaňkovský koncertem oslaví 20 let své kapely, která se pyšní Cenou Anděl

Vytvořeno dne 05.05.2022

Herec Filip Kaňkovský, který exceluje na prknech Národního divadla a který zazářil mimo jiné i v oceňovaném snímku Nabarvené ptáče, v pátek večer chystá koncert se svou kapelou GREEN SMÅTROLL, na kterém oslaví 20 let existence této kapely.

Kapela založená Filipem Kaňkovským, která se věnuje jamajské hudbě 60.let a jejím fúzím, oslaví 6.5.2022 v pražském klubu 007 své Dvacáté narozeniny. Kapela má na kontě tři alba, za poslední z nich získala žánrovou cenu Anděl v kategorii Ska & Reggae, kterýmžto dvěma proudům se poctivě věnují a se svojí hudbou se představili na bezpočtu tuzemských klubových i festivalových koncertech. Vystupovali ve Francii, Belgii, Německu, Polsku a samozřejmě se těší oblibě i na Slovensku. V Praze měli možnost vystupovat s mnoha světovými hvězdami tohoto žánru. Ať jsou to New York Ska Jazz Ensemble, Bybylon Circus, Yellow Umbrella, Mr T bone nebo s jedním z původních zakladatelů tohoto stylu, Royem Ellisem, neboli Mr. Symaripem, kterému dělali doprovodnou kapelu. Jako support vystoupí nadějná reggae kapela Priestly Meadows a po koncertě se můžete těšit na afterparty Dje Maykla. Chystá se i velké hudební překvapení a kapela představí nový merchandise.

GREEN SMÅTROLL Absolutní špička tuzemského ska. Úplná Skinhead Reggae Filharmónie. Jazz Mood De Luxe. Skvělí muzikanti, delikátní melodie a rytmy, přesto jsou tam ty správný koule a drive. Sedmihlavá ska-saň předvádí nevídané, respektive neslýchané hudební zážitky. A to si představte, slaví 20 let existence.